DAJ CYNK

Euro 2020 w TVP w 4K, także w telewizji naziemnej

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 17416

Euro 2020 w 4K w TVP

Euro 2020 będzie transmitowane w Telewizji Polskiej w 4K Ultra HD. W tym celu TVP uruchomi specjalny kanał, który będzie dostępny także w naziemnej telewizji cyfrowej.

Euro 2020 (przeniesione na ten rok z powodu pandemii) będzie transmitowane w TVP w rozdzielczości 4K. Telewizja Polska uruchomi w tym celu nowy kanał, który będzie dostępny także w ramach cyfrowej telewizji naziemnej. Oznacza to, że mecze w wysokiej rozdzielczości obejrzą nie tylko abonenci telewizji kablowych, ale za darmo także posiadacze dekoderów DVB-T.

Podobne plany Telewizja Polska miała już w 2018 roku na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbywały się w Rosji, ale ostatecznie nie udało się ich zrealizować. Pomysł wrócił w tym roku z okazji Mistrzostw Europy, które zostały przeniesione na 2021 rok z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Kanał TVP 4K zostanie uruchomiony tuż przed imprezą. Oprócz tego mecze będą transmitowane także w TVP Sport, TVP1 oraz TVP 2.

Podczas Euro 2020 włączymy wspomniany kanał 4k, TVP Sport będzie nadawać codziennie na żywo od 8:00 rano do 1:00 w nocy, będzie kilka nowych formatów, ale o szczegółach będziemy informować na bieżąco. Operacja Euro 2020 trwa już od kilku miesięcy i mogę stwierdzić, że jesteśmy przygotowani na sto procent.

- powiedział prezes TVP Jacek Kuris w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.

Mistrzostwa Europy w piłkę nożną rozpoczną się 11 czerwca i potrwają do 11 lipca 2021 roku. Mecze rozgrywane będą na 12 stadionach w 12 różnych państwach Starego Kontynentu. Telewizja Polska ma jedyne prawa do pokazywania meczów w Polsce.

Zobacz: Orange rozdaje darmowe gigabajty za gole polskiej reprezentacji
Zobacz: T-Mobile rozdaje 10 darmowych GB na mecze reprezentacji. To kolejna promocja z cyklu Happy Fridays

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Wirtualne Media

Przewiń w dół do następnego wpisu