DAJ CYNK

Eelo zamierza stworzyć Androida bez usług Google'a

Isand

Wydarzenia

Jeśli również uważacie, że Google wie stanowczo za dużo na wasz temat, to myślicie tak samo jak założyciele Eelo. Ta grupa zamierza stworzyć Androida bez wpływu Google'a.Jeśli również uważacie, że Google wie stanowczo za dużo na wasz temat, to myślicie tak samo jak założyciele Eelo. Ta grupa zamierza stworzyć Androida bez wpływu Google'a.

Google jako wyszukiwarka, Chrome jako przeglądarka, Android na komórce, poczta na Gmailu... czy to nie trochę za dużo? Tak uważa Gael Duval, twórca grupy Eelo. Kierowany przez niego zespół zamierza stworzyć własną wersję najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego. Ma się ona opierać na LineageOS. Wybór ten został podyktowany doświadczeniem z uruchamianiem najpopularniejszych aplikacji.

Sam produkt Eelo ma być darmowy, źródłem dochodu mają być natomiast.... koszulki i inne akcesoria wysyłane w zamian za wpłaty na platformie Kickstarter. Trzeba przyznać, że grupa zapewne zrealizuje swój cel (29644 dolary do 20 stycznia), ponieważ zbiórka ruszyła dopiero kilka dni temu a już uzbierano 10 tysięcy dolarów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: kickstarter, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu