DAJ CYNK

Corning otwiera w Polsce fabrykę światłowodów

Marian Szutiak

Wydarzenia

Corning Polska fabryka światłowodów

Cała Europa łaknie szybkich połączeń internetowych. By im sprostać, w Mszczonowie pod Warszawą firma Corning otworzyła fabrykę światłowodów. Nowa fabryka jest częścią globalnej inwestycji amerykańskiego producenta w produkcję włókien optycznych i kabli światłowodowych.

Corning Incorporated oficjalnie otworzył dziś (8 września 2022 roku) swój nowy zakład produkcji włókien światłowodowych, zlokalizowany w Mszczanowie pod Warszawą. Należący do największych zakładów produkujących światłowody w Unii Europejskiej obiekt stanowi najnowszą z serii globalnych inwestycji firmy w produkcję światłowodów i kabli, o łącznej wartości ponad 500 milionów dolarów od 2020 roku, powstałych w odpowiedzi na rosnący popyt i duże zobowiązania wobec klientów.

Operatorzy w Europie inwestują w rozbudowę sieci szerokopasmowych, co ma zapewnić szybkie połączenia coraz większej liczbie osób i społeczności. Inicjatywy te, wraz z inwestycjami w sieć 5G i centra danych w chmurze, sygnalizują wczesną fazę dużej, wieloletniej fali wzrostu dla sieci opartych na włóknach światłowodowych, o praktycznie nieograniczonej przepustowości. Corning to z kolei wynalazca niskostratnych włókien optycznych i światowy lider w pasywnej komunikacji optycznej.

Fabryka światłowodów firmy Corning w Mszczonowie ma mieć uprzywilejowany dostęp do talentów, dzięki wykwalifikowanej sile roboczej i szkoleniom technicznym, które są dostępne w okolicach Warszawy. Łącznie z 250 pracownikami nowego zakładu liczba osób zatrudnianych przez Corning w Polsce przekroczyła 3000. Jak podaje Corning, bieżąca inwestycja jest owocem 20-letniej historii udanej produkcji Corning w tym regionie Europy, a zarazem jej rozszerzeniem, jako że Corning już od dłuższego czasu produkuje kable światłowodowe i komponenty łączności w swoim kampusie w pobliskim Strykowie.

Corning Polska fabryka światłowodów 2

Składamy firmie Corning gratulacje z okazji otwarcia tego zaawansowanego zakładu produkcji włókien światłowodowych, które stanowią kręgosłup Internetu. Dzięki światłowodom, które Corning będzie produkował w Mszczonowie, szybkie połączenia dotrą do większej liczby osób i większej liczby społeczności w Europie. Cieszymy się, że wprowadzając swoje innowacje w życie, Corning jeszcze raz postawił na utalentowanych pracowników naszego regionu.

– powiedział Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa

Corning rozszerza również zdolności produkcyjne w Stanach Zjednoczonych, Ma to na celu sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na połączenia szerokopasmowe w Ameryce Północnej. W sierpniu koncern ogłosił, że otworzy zakład produkcji kabli światłowodowych koło Phoenix w stanie Arizona. Rozbudowa zakładu produkcji przewodów w Karolinie Północnej, która została ogłoszona w zeszłym roku, obecnie nabiera tempa. Poprzez dodanie nowych możliwości produkcji włókien optycznych w Polsce, Corning ma być w stanie zwiększyć dostawy i produkcję ze źródeł lokalnych oraz obsłużyć globalne rynki i zaspokoić rosnący popyt.

Corning pragnie rozszerzyć swoją działalność w zakresie produkcji włókien światłowodowych w Europie, gdzie nasi klienci przyspieszają swoje inwestycje w sieci przyszłości. Od sieci szerokopasmowych, przez 5G, po chmury obliczeniowe, wszystkie sieci jutra zależą od światłowodów. Nowy zakład w Mszczonowie umożliwi nam skutecznie obsługiwanie naszych klientów w Europie i poza nią, w okresie rekordowego popytu. Doceniamy wsparcie, jakie uzyskaliśmy ze strony władz państwowych i lokalnych oraz poświęcenie i zaangażowanie naszych wykwalifikowanych pracowników.

– powiedział Wendell P. Weeks, prezes i dyrektor generalny Corning

Zobacz: Tauron zakończył budowę światłowodu na najtrudniejszym obszarze
Zobacz: Inea rozszerzy zasięg światłowodu o 2,4 mln adresów w całej Polsce

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Corning

Źródło tekstu: Corning