DAJ CYNK

Chiny grożą poważnymi konsekwencjami, jeśli dyrektor finansowa Huaweia nie zostanie uwolniona

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4553

Chiny przymykały oczy na różne agresywne zachowania USA wobec siebie, jednak aresztowanie córki założyciela Huaweia za handel z Iranem przelało czarę. Państwo Środka grozi odwetem.

O co dokładnie Amerykanie oskarżają Meng Wanzhou? O udział w międzynarodowym spisku mającym na celu... handel z Iranem. Jakie stulecie, takie spiski. Dyrektor finansowa została aresztowana na lotnisku w Vancouver podczas oczekiwania na przesiadkę. Nie jest jednak jeszcze pewna ekstradycja Chinki do USA, o tym zdecyduje kanadyjski sąd.

Ambasador USA w Chinach Terry Branstad został wezwany do chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Co tam usłyszał? Chiński wiceminister Lu Yucheng oznajmił mu, że jego kraj uważa aresztowanie kobiety za akt jednoznacznie wrogi, niezrozumiały i zwyczajnie okrutny. Pekin jest gotowy na podjęcie wszelkich koniecznych akcji odwetowych względem USA i Kanady na wypadek kłopotów swojej rodaczki. Analitycy są zgodni - najbardziej prawdopodobną ofiarą kontrposunięcia Chin będzie Apple...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: NBC News, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu