DAJ CYNK

Centertel planuje wzrost przychodów powyżej 12% w 2004 r.

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1057

PTK Centertel planuje, że dynamika wzrostu jego przychodów w 2004 roku będzie wyższa niż prognozowany 12-procentowy wzrost całego rynku telefonii komórkowej.

PTK Centertel Sp. z o.o., operator sieci Idea, planuje, że dynamika wzrostu jego przychodów w 2004 roku będzie wyższa niż prognozowany 12-procentowy wzrost całego rynku telefonii komórkowej, powiedział w poniedziałek Sławomir Skrodzki, prezes Centertela.

"Chcemy, by nasze przychody rosły szybciej niż średnia rynkowa, którą szacujemy na 12%" - powiedział Skrodzki dziennikarzom.

W 2003 roku operator miał 4.532 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 31%. W tym czasie rynek telefonii komórkowej wzrósł o 16,7% pod względem przychodów.

Centertel chce też poprawić swój wynik netto - w ubiegłym roku po raz pierwszy w swojej historii operator zanotował niewielki, roczny zysk netto na poziomie 23 mln zł.

"Chcielibyśmy się zbliżyć do poziomu 100 mln zł" - powiedział Skrodzki.

Prezentując w lutym wyniki za ub rok, prezes zapowiadał chęć osiągnięcia w tym roku trzycyfrowego wyniku netto.

Centertel zapowiada też dalszą poprawę marży EBITDA - w ubiegłym roku było to 30%. Skrodzki zaznaczył jednak, że najprawdopodobniej nie uda się utrzymać tempa z 2003 roku, kiedy to marża wzrosła o 9 pkt proc.

Operator na razie nie ujawnia, jaka będzie jego reakcja na nową markę wprowadzoną przez Polską Telefonię Cyfrową Sp z o.o. (PTC), operatora sieci Era, który wszedł w ubiegłym tygodniu na rynek z marką Heyah, adresowaną do młodych ludzi.

Na koniec 2003 roku liczba klientów sieci Idea wyniosła 5,7 mln wobec 4,5 mln osób rok wcześniej.

PTK Centertel należy w 66% do Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA), a w 34% - do France Telecom.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Przewiń w dół do następnego wpisu