DAJ CYNK

Brytyjczycy się wycofują - Mozilla nie będzie uznana za "Internetowego złoczyńcę"

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5038

Mozilla może mówić o sukcesie - pod wpływem krytyki jaka spadła na Brytyjskie Stowarzyszenie Dostawców Usług Internetowych, wycofana została nominacja do jakże prestiżowego tytułu "złoczyńcy roku". Kością niezgody były prace nad implementacją protokołu umożliwiającego szyfrowane połączenie z DNS-ami.

Taki zarzut ze strony Brytyjczyków nie dziwił. To przecież właśnie w Zjednoczonym Królestwie powstaje system AgeID, który ma zagwarantować, że dostęp do serwisów z erotyką będzie możliwy wyłącznie po okazaniu dokumentów. Nie bez przyczyny wspominamy o tym - to AgeID stało się jednym z pretekstów do nominacji Mozilli. Brytyjczycy uznali, że protokół umożliwiający nawiązywanie połączenia z serwerami DNS przez szyfrowane HTTP pozwoli ominąć nowy system.

Fala krytyki jaka spadła na brytyjskich ISP spowodowała wycofanie się z nominacji, jednak oficjalne oświadczenie ich stowarzyszenia mówi tylko o tym, że nominacja została źle zrozumiana i przyczyniła się do niewłaściwej interpretacji działań Stowarzyszenia. Brytyjczycy zwrócili również uwagę na to, że nowa funkcja Firefoksa mogłaby zostać użyta przez dzieci do ominięcia blokad założonych przez rodziców.

Mozilla odpowiada Wielkiej Brytanii: Nie, dbanie o prywatność nie czyni z nas

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The register, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu