DAJ CYNK

BEREC ma nowe władze. Wiceprzewodniczącym został Marcin Cichy, prezes UKE

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3588

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcin Cichy został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Organu Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej BEREC na 2019 rok na posiedzeniu plenarnym w Pradze.

Podczas posiedzenia plenarnego Organu Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej (BEREC) wybrano nowe władze tej organizacji na przyszłe lata. Przewodniczącym w 2019 roku będzie Jeremy Godfrey, szef irlandzkiego organu regulacyjnego ComReg, wybrany na to stanowisko jeszcze w ubiegłym roku. W Pradze wybrano jego następcę, który swój urząd obejmie w 2020 roku. Przewodniczącym BEREC zostanie wtedy Dan Sjoblöm, szef szwedzkiego organu regulacyjnego PTS, który w 2019 roku obejmie stanowisko wiceprzewodniczącego. Pozostałymi wiceprzewodniczącymi będą: Marcin Cichy - Prezes UKE, Tanja Muha - dyrektor generalna słoweńskiego organu regulacyjnego AKOS, Konstantinos Masselos   prezes greckiego regulatora EETT oraz Johannes Gungl - szef austriackiego regulatora RTR, który pełnił rolę przewodniczącego BEREC w 2018 roku.

Jak podaje Urząd Komunikacji Elektronicznej w swoim komunikacie, wybór Marcina Cichego wpisuje się w realizację jednego z kierunków Strategii Prezesa UKE w zakresie wzmocnienia aktywności merytorycznej UKE na arenie międzynarodowej. Priorytetem BEREC w przyszłym roku będzie wdrożenie dyrektywy ustanawiającej Europejski kodeks łączności elektronicznej.

Funkcje przewodniczącego i wiceprzewodniczących BEREC pełnione są przez wybrane osoby reprezentujące organy regulacyjne na zasadzie dobrowolnego zobowiązania. Nie wiążą się one z zatrudnieniem przez BEREC.

Zobacz: Prezes UKE o PEM i 5G - zwiększamy normy promieniowania, albo stawiamy więcej nadajników
Zobacz: Prezes UKE komisarzem Komisji Szerokopasmowej w ramach ONZ
Zobacz: Od blokady na Facebooku odwołasz się w Ministerstwie Cyfryzacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: UKE

Przewiń w dół do następnego wpisu