DAJ CYNK

Awaria usług Google - padły Gmail i Dysk

Henryk Tur

Wydarzenia

Od rana z różnych rejonów świata dochodzą do nas informacje o awarii dwóch usług Google - poczty Gmail oraz Dysku. Co się stało i czy mamy się czego obawiać?

Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się ok 7:30 czasu Polskiego. Poczty Gmail nie można otworzyć, a wielu użytkowników ma również problem z przesłaniem plików na Dysk Google. Internetowy gigant wie o tym problemie i w chwili, gdy piszę ten tekst, szuka przyczyn problemu, aby je zlikwidować. Co gorzej - pojawiają się pojedyncze doniesienia o problemach z Dokumentami oraz używaniem Google Meet.

Zobacz także: Google zwraca się do władz z prośbą o możliwość przetestowania łączności 6GHz

Z tego, co podano, wiemy, że problem z popularnymi usługami dotyczy drugiej półkuli, ale jest również spotykany w naszej części świata - od Bułgarii po Polskę. Rano koleżanka Rymsza miała przez chwilę problem z otwarciem swojej poczty, ale trwało to tylko parę sekund. Na wszelki wypadek ostrzegamy - jeśli usługi Google nie będą funkcjonować prawidłowo, z Twoją maszyną wszystko w porządku. Wina leży po stronie operatora i pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja szybko wróci do normy. U mnie póki co wszystko działa dobrze, może więc i Ty nie odczujesz efektów awarii.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu