DAJ CYNK

10 milionów osób pobrało aplikację Updates for Samsung, która jest zwykłym scamem

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8227

Każdy chce mieć aktualne oprogramowanie i nie ma w tym nic dziwnego. Niestety, zawsze znajdą się ludzie, którzy na naszej dobrej woli oraz nieuwadze spróbują zarobić. W niezbyt moralny ani legalny sposób. Przykładem takiego scamu była aplikacja Updates for Samsung, którą pobrało 10 milionów osób.

Aplikacja obiecywała aktualizacje dla Samsungów - darmowe i płatne. Problem był jednak taki, że darmowe pobieranie było baaaaardzo wolne. Chcesz szybciej? Zapłać! W drodze "promocji" scamerzy chcieli zaledwie 34,99 USD za roczny abonament oferujący 5 pobrań dziennie. To rzekomo obniżka z 239,99 USD. A co jeśli ktoś wolał poczekać i ściągnąć za darmo? No cóż, wtedy mógł być pewny, że pobieranie spotka "nieoczekiwany" błąd i będzie trzeba pobierać od nowa. To jednak nie koniec "usług" oferowanych przez aplikację. Można było zażądać np. odblokowania karty SIM za 19,99 USD.

Zobacz: Apple zapłaciło Samsungowi 680 milionów dolarów za niezrealizowaną sprzedaż paneli OLED
Zobacz: Samsung Galaxy S10 w kolorze czerwonym do kupienia tylko w Plusie

Aplikacja była oczywiście fałszywa. Nie wiadomo ile osób zapłaciło te 35 dolarów, ale pamiętajmy, że Samsung udostępnia aktualizacje za darmo drogą OTA. Nigdy nie będziecie musieli za to specjalnie dopłacać.

Zobacz: Festiwalowe strefy Galaxy A - tak Samsung promuje najnowszą serię smartfonów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: CSIS Security Group

Źródło tekstu: the next web, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu