DAJ CYNK

Filmy wyprodukowane przez Apple'a najpierw trafią do kin. Gigant chce mieć szansę na Oscara

Dodane przez: msnet

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 4005

Apple TV+ logo

Apple chce wyświetlać swoje produkcje filmowe najpierw w kinach. Po kilku tygodniach ich obecności na dużym ekranem, filmy będą dostępne w serwisie streamingowym Apple TV+. Da to szansę gigantowi na zdobywanie nagród, między innymi Oscara.

1 listopada tego roku wystartuje nowa usługa VoD, Apple TV+, również w Polsce. Pierwszy tydzień korzystania z platformy będzie darmowy, a potem będziemy musieli płacić 24,99 zł miesięcznie.

Zobacz: Apple TV+ od 1 listopada również w Polsce
Zobacz: Apple TV+ pojawi się w listopadzie. Czy zagrozi pozycji Netflixa?

W serwisie Apple TV+ będą dostępne między innymi oryginalne produkcje amerykańskiego giganta. Te jednak zanim trafią do usługi streamingowej, najpierw pojawią się w amerykańskich kinach, w których będą wyświetlane przez kilka tygodni. Tak będzie między innymi w przypadku filmu dokumentalnego "The Elephant Queen", który premierę kinową będzie miał 18 października, a od 1 listopada będzie dostępny na Apple TV+. Także film fabularny "The Banker" najpierw - 6 grudnia - pojawi się w kinach, a na początku przyszłego roku zostanie dodany do biblioteki serwisu VoD Apple'a.

Zobacz: Filmy offline w HBO GO tylko na Androidzie
Zobacz: Disney+ z biblioteką 688 filmów i 174 seriali. To brzmi przekonująco

Plany Apple'a dotyczące pokazywania filmów najpierw w kinach to wynik chęci stworzenia szans tym produkcjom na zdobycie filmowych nagród, w tym tej najważniejszej - Oscara. Aby zdobyć tę ostatnią, film musi być wyświetlany w kinach kwalifikacyjnych (w tym w Los Angeles) przez co najmniej 7 kolejnych dni, z co najmniej trzema pokazami dziennie. Pokazywanie filmów najpierw tylko w kinach ma pomóc gigantowi w negocjacjach z właścicielami kin w tej sprawie.

Zobacz: Emitel zakończył wdrożenie nowej platformy telewizyjnej IPTV/OTT dla Orange
Zobacz: Netflix Originals - zapowiedzi na październik. Długa lista na jesienne wieczory

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: variety.com

Przewiń w dół do następnego wpisu