DAJ CYNK

Znowu musimy uważać, do kogo oddzwaniamy

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4995

Pod koniec 2017 roku klienci Orange otrzymywali wiele niechcianych połączeń z Kuby. Okazuje się, że problem wrócił, ale teraz dzwonią z innego kraju.Pod koniec 2017 roku klienci Orange otrzymywali wiele niechcianych połączeń z Kuby. Okazuje się, że problem wrócił, ale teraz dzwonią z innego kraju.

CERT Orange Polska (Computer Emergency Response Team) opublikował na swojej stronie ostrzeżenie przed powracającymi połączeniami z egzotycznych krajów, które mają nas naciągnąć na nadmierne koszty. Działanie przestępców jest tym razem podobne, jak w przypadku opisywanego pod koniec grudnia problemu z połączeniami z numerów Kubańskim. Teraz jednak do ekipy CERT trafiły zgłoszenia o otrzymywaniu przez klientów operatora pomarańczowej sieci połączeń od numeru +236 77 99 06 17, który pochodzi z Republiki Środkowoafrykańskiej. Oddzwanianie może nas sporo kosztować, ponieważ jest to egzotyczny kraj dla naszych telekomów.

W ostatnich dniach do CERT Orange Polska trafiły informacje o próbach połączeń (być może nie tylko do klientów Orange Polska) z numeru +236 77 99 06 17. To kolejny przypadek oszustwa - jeśli oddzwonicie na ten numer, zostaniecie obciążeni wysoką kwotą za połączenie z Republiką Środkowoafrykańską. Nie dajcie się zwieść - to nie jest numer do Ciechanowa.

Jak zwykle w takich przypadkach zalecamy przede wszystkim ostrożność. Zanim oddzwonimy na nieznany nam numer telefonu, dokładnie sprawdźmy, dokąd prowadzi. Jeśli numer zaczyna się znakiem "+" lub dwoma zerami, a potem widnieją inne cyfry niż "48" (numer kierunkowy do Polski), to prowadzi on do innego kraju.

Zobacz: Orange: uważaj na połączenia z Kuby!
Zobacz: Klienci Orange nie zapłacą za oddzwanianie na kubańskie numery oszustów
Zobacz: Uwaga na oszustów telekomunikacyjnych - jest ich coraz więcej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CERT Orange Polska, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu