DAJ CYNK

Masz WhatsApp? Tym trikiem załatwisz darmowy Internet bez limitu

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Masz WhatsApp? Tym trikiem załatwisz darmowy internet bez limitu

Operatorzy telekomunikacyjni często udostępniają swoim klientom nielimitowany transfer do wykorzystania w aplikacjach społecznościowych, takich jak Facebook, Messenger czy WahtsApp. A gdyby użyć tego również do przesłania innych danych?

Co wspólnego mają media społecznościowe z nielimitowanym Internetem? Mobilni operatorzy telekomunikacyjni często dają swoim klientom możliwość korzystania z takich serwisów bez zużywania posiadanych pakietów danych. Również w Polsce popularne są usługi typu "social pass", w ramach których możemy bez ograniczeń i obawy o koszty korzystać z Facebooka, Messengera, Whatsappa czy innych platform (zależnie od operatora).

Tunelowanie Internetu przez WhatsApp

Niejaki Aleix Rodríguez Alameda opublikował na platformie GitHub kod, tworzący tak zwany "wa-tunnel" (WhatsApp tunnel). Wpadł on na swój pomysł podczas podróży po Ameryce Południowej, podczas której musiał korzystać z bardzo ograniczonego pakietu danych internetowych, ale jednocześnie mogąc korzystać bez ograniczeń na przykład z aplikacji WhatsApp.

Do skorzystania z pomysłu Aleixa potrzebny jest dostęp do dwóch kont WhatsApp. Jedno dla serwera, drugie dla klienta. Kolejne kroki, które należy wykonać, są opisane pod tym adresem. Tam również znajdziemy kod, który umożliwia tunelowanie danych TCP przez dwa konta WhatsApp.

Korzystasz na własne ryzyko

Aleix Rodríguez Alameda podkreśla w swoim wpisie, że jego "dzieło" powinno być używane wyłącznie w celach edukacyjnych. Korzystanie ze stworzonej przez niego biblioteki może spowodować zablokowanie konta WhatsApp lub używanego numeru telefonu.

Zobacz: Kto ma najszybszy internet w Polsce? Nowe wyniki testów
Zobacz: WhatsApp z nową funkcją. Na pewno Ci się przyda

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: guteksk7 / Shutterstock

Źródło tekstu: github.com, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu