DAJ CYNK

WhatsApp z nową funkcją. Na pewno Ci się przyda

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Aplikacje

WhatsApp z nową funkcją. Pewnie Ci się przyda

WhatsApp otrzymał nową funkcję. Dzięki Społecznościom rozmowy grupowe staną się znacznie bardziej funkcjonalne.

WhatsApp doczekał się nowej funkcji. Społeczności, bo tak się nazywa, to w dużym uproszczeniu nieco bardziej rozbudowana wariacja na temat rozmów grupowych. Pozwala ona zebrać w jednym miejscu osoby powiązane ze sobą w dowolny sposób - np. w ramach miejsca pracy, klasy w szkole itd. - bez konieczności dodawania ich do znajomych.

WhatsApp wprowadza Społeczności

Oprócz bycia wygodną skrzynką kontaktową, Społeczności pozwalają także na publikowanie ogłoszeń, które wyświetlają się wszystkim członkom. Jednocześnie można należeć do kilku takich grup i szybko się między nimi przełączać.

WhatsApp z nową funkcją. Pewnie Ci się przyda

Jak sugeruje Meta, właściciel WhatsAppa, w swoim ogłoszeniu, przewagą Społeczności nad konkurencyjnym rozwiązaniami ma być prywatność i bezpieczeństwo. Wiadomości mają być szyfrowane, w związku z czym nikt poza ich adresatami nie będzie miał wglądu w ich treść. Ukryte mają być także numery telefonów członków Społeczności.

Nowe funkcje w rozmowach grupowych

Dodatkowo wraz z najnowszą aktualizacją na użytkowników WhatsAppa czeka kilka innych długo wyczekiwanych usprawnień. Dodano m.in. możliwość tworzenia ankiet wewnątrz czatów, rozmowy wideo na 32 uczestników oraz rozszerzono limit uczestników rozmów grupowych do 1024 użytkowników.

WhatsApp z nową funkcją. Pewnie Ci się przyda

Nowe funkcje już teraz powinny być dostępne dla użytkowników WhatsAppa, natomiast w kolejnych miesiącach będą rozwijane o kolejne funkcje i usprawnienia.

Zobacz: WhatsApp z ważną nowością. Musisz sprawdzić
Zobacz: WhatsApp ma awarię. Nie można wysłać wiadomości

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Nadir Keklik / Shutterstock.com, Meta

Źródło tekstu: Meta

Przewiń w dół do następnego wpisu