DAJ CYNK

W Czechach wybuchła wojna cenowa

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 9569

Telefonica O2 rozpoczęła wojnę cenową w Czechach. Telekom mocno obniżył ceny abonamentów i zapowiedział zaprzestanie subsydiowania telefonów.

Telefonica O2 rozpoczęła wojnę cenową w Czechach. Telekom mocno obniżył ceny abonamentów i zapowiedział zaprzestanie subsydiowania telefonów.

Do tej pory za pakiet 200 minut poza sieć i 2 GB transmisji trzeba było zapłacić średnio około 240 zł. Kraj ten miał najdroższe ceny usług mobilnych w Unii zaraz po Grecji. O2 wprowadziło ofertę no limit z pakietem 1 GB za 112 zł z dwuletnim kontraktem. Podobny ruch już zapowiedzieli rywale, którzy jednak nie zamierzają odchodzić od subsydiowania telefonów. T-Mobile swoją najdroższą taryfę no limit przecenił z prawie 500 zł do 112 zł.

Infolinie operatorów w związku z ogromnym zainteresowaniem nowymi taryfami zaczęły się przepełniać. W szczycie było o 300% połączeń więcej niż zwykle. Czesi bojąc się, że tak atrakcyjne taryfy szybko znikną, zaczęli szturmować punkty obsługi operatorów. Doszło do tego, że niektórzy podawali na profilach dostawców usług swoje prywatne dane wraz z hasłami, prosząc administratorów fanpejdżów o zmianę taryfy - napisał serwis czechofil.com.

Czeska wojna cenowa rozgrywa się w cieniu aukcji na częstotliwości 800, 1800 oraz 2600 MHz oraz potencjalnego wejścia czwartego gracza na rynek.

Zobacz: Czesi zakończyli aukcję częstotliwości, bo ceny były za wysokie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Fierce Wireless, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu