DAJ CYNK

UKE: Od 1 stycznia nowe stawki za transmisję danych w roamingu UE

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6674

Kobieta, telefon, kawa

Od 1 stycznia zmienią się stawki za transmisję danych w roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii i Lichtensteinie, wynikające z Polityki uczciwego korzystania (FUP) - informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

Od 1 stycznia 2020 roku stawka za 1 GB danych przesłanych podczas przebywania w zasięgu roamingu UE nie może być wyższa niż 15 zł netto, czyli 18,45 zł brutto. Taka opłata będzie miała zastosowanie po naruszeniu FUP.

Zobacz: Plus nie dostał zgody na dopłaty w roamingu. Orange, Play i T-Mobile mogą być następni
Zobacz: Virgin Mobile zmienia cenniki roamingowe. Zmiany są niewielkie

Jak przypomina UKE, w ramach Polityki Uczciwego Korzystania dostawca usług może naliczyć dodatkową opłatę z tytułu roamingu w przypadku stwierdzenia niestandardowego lub niewłaściwego korzystania przez klientów z usług roamingu. Do takiej sytuacji dojdzie na przykład wtedy, gdy klienci stale korzystają z roamingu w Unii Europejskiej do celów innych niż okresowe podróże.

Dostawcy usług telekomunikacyjnych mają obowiązek poinformować o powyższej zmianie poprzez opublikowanie nowych stawek na swojej stronie internetowej najpóźniej miesiąc przed rozpoczęciem obowiązywania nowych stawek, czyli do 1 grudnia tego roku. Abonenci, którzy nie zgadzają się na nowe stawki, mogą wypowiedzieć umowy. Ponieważ jednak zmiana cennika wynika z przepisów prawa, w przypadku wypowiedzenia umowy zawartej na czas określony abonent może być zobowiązany do zwrotu przyznanej mu ulgi.

Zobacz: UKE: aukcja 5G w czterech blokach po 80 MHz
Zobacz: UKE przypomina: wzmacniacze GSM mogą być instalowane wyłącznie przez operatorów telekomunikacyjnych

Źródło tekstu: UKE

Przewiń w dół do następnego wpisu