DAJ CYNK

Samsung i Google będą współpracować w celu zwiększenia popularności wiadomości RCS na Androidzie

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Firmy Samsung i Google ogłosiły nawiązanie współpracy, która ma zapewnić lepszą obsługę wiadomości oraz interoperacyjność pomiędzy aplikacją do obsługi wiadomości Samsunga i systemem Android. Wkrótce każdy smartfon Galaxy będzie obsługiwał wiadomości RCS.

RCS (Rich Communication Services) to nowy standard przesyłania wiadomości, który docelowo ma zastąpić SMS-y i MMS-y. W przeciwieństwie do SMS-ów, wiadomości RCS nie mają ograniczeń dotyczących liczby znaków, a ponadto można za ich pomocą wysyłać zdjęcia, filmy, nagrania audio, emotikony oraz naklejki. Nowy rodzaj wiadomości może łatwo zastąpić wiele komunikatorów, a zaletą całego rozwiązania ma być to, że będzie ono działać na Androidzie jako usługa natywna, niewymagająca instalacji dodatkowego oprogramowania. No i nie będzie potrzeby wymyślania identyfikatorów, ponieważ tym będzie nasz numer telefonu, tak jak w przypadku wiadomości SMS i MMS.

Współpraca Google'a z Samsungiem ma na celu zagwarantowanie, że aplikacje Google'a i Samsunga do obsługi wiadomości będą bezproblemowo współpracować z każdą technologią RCS każdej firmy, w tym z chmurowymi i biznesowymi platformami komunikacyjnymi. Firma Samsung ogłosiła też, że natywne komunikatory RCS będą dostępne we wszystkich nowych smartfonach Galaxy. Modele już dostępne, począwszy od Galaxy S8 i Galaxy S9+, dostaną możliwość przesyłania komunikatów RCS wraz z jedną z przyszłych aktualizacji oprogramowania.

Samsung to drugi duży producent smartfonów, który współpracuje z firmą Google przy wdrażaniu technologii RCS na smartfony z Androidem. Pierwszym producentem był Huawei.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia infografiki o SMS-ach i wiadomościach RCS, którą przygotował gigant z Mountain View.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu