DAJ CYNK

Poczta Polska ma nowe rozwiązanie dla sklepów internetowych

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5090

Poczta Polska elektroniczny nadawca

Od początku listopada klienci biznesowi Poczty Polskiej mogą korzystać z aplikacji Elektroniczny Nadawca do integracji eSklepów.

Moduł jest przeznaczony dla osób posiadających sklep na PrestaShop i korzystających z Elektronicznego Nadawcy. Nowe rozwiązanie pozwala na przygotowanie przesyłek do nadania, generowanie dokumentów nadawczych w formie elektronicznej, powiązanie metody dostawy z usługami Poczty Polskiej oraz zaimplementowanie mapy odbioru w wyznaczonym punkcie. Wtyczka jest dostępna na stronie internetowej Elektronicznego Nadawcy.

Zobacz: Google Stadia z 12 grami na start. Do końca roku będzie ich jeszcze 14

PrestaShop to kolejny dostawca oprogramowania, którego usługi sklepów internetowych zostały zintegrowane z Pocztą Polską. Funkcjonalności Elektronicznego Nadawcy są już dostępne dla innych dostawców, m.in. Comarch Optima, WF-Mag, platformy Shoplo, IdoSell, SOTE czy Baselinker.

Zobacz: Urzędy na tropie telemarketerów, ale pozytywnych skutków nie widać

Poczta Polska chce dogonić InPolst w kwestii usług dla sklepów Internetowych. Firma oferuje obecnie największą w Polsce sieć punktów odbioru, których jest już 12 tys. Przesyłki można odebrać w placówkach Poczty, automatach pocztowych, sklepach Żabka i Freshmarket, na stacjach paliw Orlen oraz w kioskach Ruchu. Niektóre z nich są dostępne przez całą dobę, chociaż największy sukces zapewne odniosą automaty. O ile ich siatka zostanie odpowiednio rozbudowana. Przewagą Paczkomatów Inpostu jest właśnie dostępność przez całą dobę.

Zobacz: Poczta Polska stawia własne paczkomaty. 200 maszyn do końca października

Poczta rozwija również usługę prostego zwrotu towaru. Tutaj wzorem również jest InPost i podobna usługa świadczona klientom sklepów dostępnych na Allegro.

Zobacz: Kuba Bielak nowym ambasadorem marki Navitel. Można już pobrać pakiet z jego głosem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Poczta Polska

Przewiń w dół do następnego wpisu