DAJ CYNK

UseCrypt Messenger w Plusie. Aplikacja sprawdzi, czy telefon nie został zhakowany

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Plus UseCrypt Messenger zhakowany telefon

UseCrypt Messenger to bezpieczny komunikator na telefony z systemami Android oraz iOS, który potrafi między innymi sprawdzić, czy urządzenie zostało zhakowane. Od listopada tego roku usługa jest dostępna w Plusie.

UseCrypt Messenger to komunikator, który zyskał światowe uznanie i jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych komunikatorów internetowych. O sile UseCrypt stanowią firmy i organizacje, które już wykorzystały tę technologię. Wśród nich znajduje się między innymi administracja Księstwa Monako, a renoma aplikacji została potwierdzona przez Ministerstwo Obrony Izraela, które dopuściło go do sprzedaży jako bezpieczny komunikator dla tamtejszych instytucji publicznych. 

Zobacz: UseCrypt Messenger - nowy polski bezpieczny komunikator

Plus UseCrypt Messenger baner

Co zyskuje klient dzięki UseCrypt Messenger?

  • Kontrolę bezpieczeństwa. UseCrypt Messenger sprawdza, czy telefon nie jest zhakowany. Gdy użytkownik uruchamia komunikator, UseCrypt sprawdza, czy jest jedyną aplikacją mającą dostęp do mikrofonu oraz głośnika. Informuje także, czy na telefonie nie zostało zainstalowane złośliwe oprogramowanie.
  • Zaszyfrowaną bazę danych. UseCrypt Messenger jest jedyną aplikacją, która szyfruje w sposób niezależny bazę danych rozmów w telefonie, uniemożliwiając wydobycie z urządzenia treści konwersacji czy przesłanych plików. Dane są bezpieczne nawet wtedy, gdy ktoś fizycznie przejmie telefon (gdy zostanie zgubiony, pozostawiony bez opieki, oddany do serwisu lub gdy zostanie skradziony).
  • Niezależne hasło. UseCrypt Messenger jest zabezpieczony hasłem (passcode) niezależnym od systemu operacyjnego telefonu, dzięki czemu nikt poza właścicielem nie otworzy aplikacji. Dane są zabezpieczone nawet w przypadku złamania blokady ekranu telefonu (na przykład Face ID).
  • Nienamierzalne IP. UseCrypt Messenger nie stosuje tzw. protokołu webRTC pozwalającego na określenie IP komunikujących się ze sobą stron (np. wifi w kawiarni lub lotnisku). Co za tym idzie, żadna osoba trzecia, nie ma możliwości ustalenia, gdzie znajduje się dany rozmówca. Zamiast tego zobaczy jedynie adres IP serwera. Korzystając z UseCrypt Messengera, można być pewnym, że lokalizacja obydwu rozmówców jest całkowicie anonimowa. Na podstawie obserwacji sieci internetowej, nie ma możliwości stworzenia billingów i ustalenia gdzie, kiedy i z kim się komunikujemy.
  • Pewność, że serwery nie przechowują żadnych informacji. Serwery UseCrypt Messengera nie mają technicznie możliwości zapisu i przechowywania jakichkolwiek informacji. Nie są na nich zbierane ani archiwizowane żadne dane o historii połączeń, konwersacji czy wiadomości tekstowych. UseCrypt Messenger nie przekazuje więc danych klienta trzeciej stronie oraz nie wykorzystuje ich w żaden inny sposób.
  • Panic code. UseCrypt Messenger jest wyposażony w tzw. panic code, po wpisaniu którego usuwane są wszystkie dane z komunikatora znajdujące się na telefonie. Z UseCrypt Messengerem jesteś więc zabezpieczony także wtedy, gdy (w jakiejkolwiek niespodziewanej sytuacji) będziesz zmuszony wprowadzić hasło (enter code) do aplikacji.

Aby móc w pełni korzystać z usługi, osoba, z którą chcemy się skontaktować również musi posiadać aplikację UseCrypt Messenger. Od listopada tego roku dostępna jest specjalna promocja dla klientów Plusa, dzięki której mogą korzystać z UseCrypt za 50 zł miesięcznie (4 licencje) lub za 60 zł miesięcznie (6 licencji), podczas gdy standardowa oferta w sklepach z aplikacjami to 64,99 zł miesięcznie za jedną licencję.

Plus UseCrypt Messenger oferta

Zobacz: Plus rozszerza ofertę telefonów z 5G o nowe modele. Jest wśród nich LG Wing
Zobacz: Plus: świąteczne promocje na urządzenia. Taniej smartfony Galaxy i Oppo, głośniki w prezencie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus