DAJ CYNK

Plus: nowy zestaw internetu domowego z dostępem do 5G

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Plus salon

Od 28 grudnia w ofercie Plusa pojawi się nowy zestaw internetu domowego obsługujący sieć 5G. Całość składa się z zewnętrznego modemu oraz domowego routera i stanowi alternatywę dla łączy stacjonarnych.

Operator przekonuje, że jego nowy zestaw – zewnętrzny modem wraz z wewnętrznym routerem – sprawdzi się szczególnie w domach jednorodzinnych, ale także w blokach, znajdujących się na granicy zasięgu 5G oraz tam, gdzie zasięg jest ograniczony przez przeszkody terenowe i urbanistyczne

W skład zestawu wchodzi modem zewnętrzny ZTE MC889, który obsługuje technologię 5G oraz starszą 4G/LTE. Odporne na warunki atmosferyczne urządzenie umieszcza się na zewnątrz budynku, najlepiej na wysokości, ograniczając w ten sposób wpływ przeszkód terenowych, np. wysokich budynków lub wzniesień, na zasięg w danej okolicy. 

Montaż na zewnątrz budynku zwiększa moc odbieranego przez router sygnału, poprawiając parametry transmisji danych pomiędzy modemem a stacją bazową. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się najlepszymi osiągami 5G w danej lokalizacji. 

Modem zewnętrzny ZTE MC889 łączy się kablem Ethernet z umieszczonym w domu lub mieszkaniu routerem Wi-Fi ZTE T3000, czyli z drugim urządzeniem wchodzącym w skład zestawu. Router rozprowadza sygnał Wi-Fi w standardzie Wi-Fi 6

Router powala połączyć nawet 128 urządzeń domowych jednocześnie. Dzięki zastosowaniu NFC wystarczy przyłożyć smartfon lub inny sprzęt obsługujący tę technologię do wskazanego miejsca na routerze, aby połączyć się z siecią Wi-Fi bez konieczności wpisywania hasła. 

Oferta ratalna na sprzęt z dostępem do internetu 5G

Zestaw internetu domowego 5G będzie dostępny w Plusie za 1 zł na start oraz np. 36 rat po 52,72 zł za urządzenie.

Taryfą polecaną przez operatora do internetu 5G jest abonament za 50 zł miesięcznie z pakietem internetu 120 GB. Można jednak będzie wybrać inne oferty, np. z pakietem 1000 GB.

Dodatkowo, klienci wybierający abonament z internetem 5G od Plusa otrzymują dostęp do Disney+ w prezencie nawet na 2 lata. 

Zobacz: Testujemy mobilny światłowód. Jak działa T-Mobile Internet 5G Home Office?
Zobacz: Kto ma najszybsze 5G, a kto zwycięża w LTE? RFBenchmark odpowiada

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl, Plus

Źródło tekstu: Plus