DAJ CYNK

Play wprowadza zmianę w popularnej ofercie. Będzie drożej

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Salon Play

Podwyżki usług nie omijają także Play. Operator zapowiedział, że za miesiąc wprowadzi nową opłatę za utrzymanie numeru w ofercie Play na Kartę odNOWA.

Play rozsyła do swoich użytkowników e-maile o planowanych zmianach, stosowny komunikat pojawił się też na stronie operatora. Od 3 października 2022 r. Fioletowi wprowadzą w Play na Kartę odNOWA nową opłatę za utrzymanie numeru w wysokości 5 zł. Zastąpi ona dotychczasową opłatę 3 zł za brak aktywności na koncie.

Play wyjaśnia też, jak będzie działać nowa opłata za utrzymanie numeru. Jest ona zależna od tego, czy w cyklu rozliczeniowym użytkownik wyda:

  • co najmniej 5 zł (na doładowanie, zakup pakietu, rozmowy, SMS-y, internet lub inne dowolne płatne usługi w Play) – wtedy opłata dodatkowa nie jest naliczana, a konto użytkownika będzie ważne bezterminowo,
  • mniej niż 5 zł – w tym przypadku opłata zależy od tego, ile użytkownik wyda w cyklu. Te wydatki operator odejmie od 5 zł. Przykład: jeżeli klient wyda 3 zł na rozmowy i SMS-y, Play pobierze z Pakietu Złotówek kwotę 2 zł. Opłatę 5 zł naliczy tylko wtedy, gdy użytkownik nie wyda ani grosza.

Swoje wydatki można w każdej chwili sprawdzić:

  • historię wydatków i doładowań – w aplikacji Play 24,
  • swój cykl rozliczeniowy – kodem *181#.

Opłata za utrzymanie numeru będzie pobierana od pierwszego pełnego cyklu rozliczeniowego rozpoczynającego się po 3 października 2022 r.

Operator wyjaśnia, że zapowiadane zmiany nie wymagają od klienta żadnych działań. Użytkownicy, którzy jednak nie akceptują nowych zasad, do 2 października 2022 r. mogą z tego powodu wypowiedzieć umowę.

W obecnym wariancie oferty odNOWA obowiązują następujące zasady: cykl rozliczeniowy zaczyna się w dniu aktywacji i trwa miesiąc. Jeśli w cyklu użytkownik nie wykona żadnej płatnej aktywności, operator pobiera 3 zł. Jeśli na koncie jest 0 zł – Play odłącza Stan Darmowy, czyli rozmowy i SMS-y do Play za darmo. Jeśli przez 12 miesięcy użytkownik nie wykona żadnej płatnej aktywności, jego konto jest dezaktywowane, a niewykorzystane środki przepadają.

To jednak nie koniec zmian. Play zapowiada, że już wkrótce oferta odNOWA wzbogaci się o nowe pakiety miesięczne, dzięki którym będzie można np. dokupić znacznie więcej internetu. Na szczegóły trzeba będzie jednak zaczekać.

Podyskutuj o Play na Kartę odNOWA na Forum Telepolis.pl

Zobacz: Play i UPC: nowe promocje na internet i TV. Specjalna oferta za 1 zł dla kibiców
Zobacz: Play: nawet 300 GB internetu w smartfonie od 30 zł miesięcznie

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl

Źródło tekstu: Forum Telepolis.pl, Play.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu