DAJ CYNK

Paczki z AliExpress trafią bezpośrednio do paczkomatów InPost

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 16614

Paczki z AliExpress trafią bezpośrednio do paczkomatów InPost

Polacy bardzo chętnie korzystają z chińskiej platformy zakupowej AliExpress. Teraz czeka ich duże ułatwienie: przesyłki z Chin będą dostarczane bezpośrednio do paczkomatów InPost. 

Zobacz: Zakup telefonu online – jak nie dać się oszukać? Przedstawiamy najczęstsze triki nieuczciwych sprzedawców

InPost został „strategicznym partnerem” platformy AliExpress - podał Puls Biznesu, powołując się na własne, nieoficjalne informacje. Dzięki temu przesyłki z Chin zaczną trafiać prosto do polskich paczkomatów.

- Rozmowy na ten temat były prowadzone od wielu miesięcy, a InPost w tym czasie przygotowywał się do przejęcia znacznej części wolumenu przesyłek między Polską a Chinami — twierdzi źródło cytowane przez Puls Biznesu.

Usługa ma zostać udostępniona w najbliższych dniach.

Zobacz: InPost ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. Kliknięcie w link może prowadzić do zainfekowania telefonu z Androidem
Zobacz: BLIKIEM zapłacimy nie tylko w paczkomatach, ale także u kurierów InPostu

Dotychczas przesyłki z AliExpress trafiały do paczkomatów InPost tylko w nielicznych przypadkach za sprawą firm logistycznych, które wprowadziły taką dodatkową opcję. Najczęściej jednak trzeba odebrać paczki na poczcie, czasami przynosi je kurier. Dzięki nowej umowie sieć 5 tysięcy paczkomatów InPost zostanie zintegrowana z platformą AliExpress i nabywcy będą mogli od razu wskazać jeden z nich jako miejsce odbioru zakupionego towaru.

- Będzie można zamawiać przesyłki do paczkomatów tak jak w polskich sklepach internetowych, dodatkowo wszystkie przesyłki będą rejestrowane, więc klienci będą mogli śledzić ich drogę z Chin do paczkomatu — mówi źródło PB.

Niewątpliwie jest to bardzo duże ułatwienie dla polskich klientów AliExpress, zwłaszcza w porównaniu do odbioru na poczcie, gdzie często trzeba kilkadziesiąt minut czekać w kolejce, a do tego nierzadko się zdarza, że pracownik długo nie może znaleźć przesyłki. 

Zobacz: Poczta Polska: paczki na święta wyślemy taniej
Zobacz: Poczta Polska ma nowe rozwiązanie dla sklepów internetowych

W tym wszystkim niejasna pozostaje jednak kwestia ceł. Od jakiegoś czasu polskie służby celne z dużą skutecznością starają się wyłapywać jak największą liczbę przesyłek z chińskich sklepów, by je oclić i naliczyć VAT. Wraz z dodatkowymi opłatami za czynności urzędowe ostateczna suma wydana na zakup może wyraźnie wzrosnąć. Naliczane przez UC opłaty zazwyczaj uiszcza się na poczcie, co wyklucza zastosowanie paczkomatów InPost. Może więc się zdarzyć, że klient wybierze paczkomat, ale nie skorzysta z tej formy odbioru i będzie musiał odstać swoje w urzędzie pocztowym. Jeżeli na przesyłce z AliExpress nie będzie żadnych innych danych adresowych nabywcy, poza numerem paczkomatu, może też się zdarzyć, że paczka utknie w Urzędzie Celnym i wobec braku możliwości identyfikacji odbiorcy, zostanie odesłana do nadawcy. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: InPost

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Przewiń w dół do następnego wpisu