DAJ CYNK

Orange: Skarbonki koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni...

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Orange po cichu zabrał Skarbonkę

Wczoraj Orange zamknął kolejną ze swych usług – tym razem padło na Skarbonkę. Można w niej było gromadzić za doładowania dodatkowe środki, a pracowicie uciułane złotówki wykorzystać na inne usługi w ofercie operatora.

Orange co jakiś czas robi porządki ze swoimi licznymi usługami i te, które nie mają już –  zdaniem operatora – przed sobą żadnej przyszłości, po prostu wyłącza. Tak było w lutym, gdy zamknięte zostały internetowe bramki SMS i MMS, teraz dołączyła do nich Skarbonka

Zobacz: Orange wyłącza internetowe bramki SMS i MMS
Zobacz: Orange wyłączy taryfy Smart na kartę i Nowe Orange Go

Działanie usługi zostało zakończone 13 maja, czym operator się specjalnie nie chwalił. Od teraz, gdy wchodzi się na stronę Skarbonki, pojawia się informacja, że jest to usługa archiwalna. Również regulamin, który w swojej ostatniej wersji wydany został w 2019 roku, opisany został na stronie jako „ważny do 13.05.2020 r.

Czym była Skarbonka w Orange?

Usługa powstała w 2010 roku i skierowana była do użytkowników korzystających z ofert na kartę, w tym takich, jak „stary, dobry” Orange POP, ale też po aktualizacji ze wciąż działających, jak Orange Free na kartę.

Zobacz: Skarbonka w Orange
Zobacz: Orange odświeża usługę Skarbonka

Zasada działania była prosta: klient gromadził  5%, lub po większym stażu 10%, z każdego doładowania w wirtualnej skarbonce, by potem móc wydać zgromadzone środki na dowolne usługi. Klienci ze stażem powyżej 2 lat za doładowanie w wysokości na przykład 50 zł dostawali do Skarbonki 5 zł, co stanowiło minimalną kwotę, jaką można było przelać na główne konto. Po tej operacji zebrane środki wykorzystywało się na dowolną usługę lub bardziej szczegółowo - na rozmowy i SMS-y do Orange albo do wszystkich sieci, a także na internet.

Operator wprowadził też wariant, w którym można było zbierać do Skarbonki wspólnie, w parze z osobą znajomą, która też miała telefon w Orange na kartę. Ciekawe było również to, że środki przelane ze Skarbonki przedłużały ważność konta głównego na połączenia wychodzące o 7 dni, niezależnie od wartości przelewu.

W regulaminie Skarbonki znalazł się także zapis: operator zastrzega sobie prawo do zakończenia świadczenia usługi w każdym czasie bez podania przyczyny. I tak się też stało. Skarbonka była i już jej nie ma. Niezagospodarowane środki ze Skarbonki użytkownicy muszą wykorzystać do końca roku.

Zobacz: Orange: 2x więcej internetu po doładowaniu online
Zobacz: Orange: 5 zł ekstra za doładowanie Blikiem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News