DAJ CYNK

Orange: uważaj na połączenia z Kuby!

29.12.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 20392

Ważne 10

2

Klienci Orange dostają dużo połączeń z numerów kubańskich. Pod żadnym pozorem nie można na nie oddzwaniać!



Klienci Orange dostają dużo połączeń z numerów kubańskich. Pod żadnym pozorem nie można na nie oddzwaniać!

Klienci Orange dostają dzisiaj dużo telefonów z numerów kubańskich. Połączenia są krótkie i szybko przerywane, a nieświadomi klienci oddzwaniając na nieznany numer narażają się na wysokie koszty. Minuta połączenia z numerem kubańskim w większości abonamentowych planów indywidualnych Orange to 8,28 zł. Szczególnie trzeba uważać na numery w formacie 535 265 2794, wszystkie numery zaczynające się od +53 oraz dodatkowo 0708 XXX XXX (płatny numer krajowy, z takich też pojawiają się połączenia).

Szczególnie warto przestrzec o tym osoby starsze, które mogą chcieć oddzwonić na nieodebrane połączenie.

Źródło tekstu: wł

Tagi: Kuba orange
Komentarze
Zaloguj się
91. ~
0

2018-01-08 06:35:05

No racja stare numery przeniesienie z Orange ja mam 2 takie numery i na oba dzwonią . Jeden w a2mobile a 2 T-Mobile

Odpowiedz

90. ~
0

2018-01-07 16:28:25

@ 84. eddie71: Nie wiadomo, czy ci którzy piszą, ze mają numer w innej sieci, nie mieli kiedyś tego numeru w Orange!Bo rozmawiałem z kimś, kto właśnie mnie przekonywał, że do innych sieci też dzwonią "z Kuby", tylko zapomniał już o tym, że on wcześniej dość długo miał ten numer w Orange!

Odpowiedz

0

2018-01-06 21:07:36

A wystarczyłoby, gdyby Orange (jak i pozostali operatorzy) wysyłali identyfikację dzwoniącego w formacie +48XXXXXXXXX - tak jak to robi T-Mobile. Ludzie by się przyzwyczaili i od razu wiedzieliby, że numer zaczynający się od +53 to nie jest numer z Polski.

Odpowiedz

88. ~Trafiony
0

2018-01-03 22:49:16

+53 5 4990763 - kolejny raz w tym tygodniu mnie trafił :-/Po kubańsku czy hiszpańsku odpiszcie im:Fuera cabrones!A tomar por el culo!Hijos de puta de la mierda!Es que os tengo hasta los cojones :-D

Odpowiedz

87. stalewiak
1

2018-01-02 09:43:19

Do plusa tez puszczają sygnały........

Odpowiedz

86. ~
0

2018-01-01 16:03:12

Fajnie

Odpowiedz

85. ~nie do mnie
0

2018-01-01 09:18:24

Mam numery w wielu sieciach lecz nie spotkala mnie ta przyjemnosc o ktorej piszecie.

Odpowiedz

84. eddie71
0

2018-01-01 01:05:05

@ 80. ~przytulny To oznacza, że użytkownicy wszystkich sieci dostają te sygnały. Orange powinno być chwalone za ostrzeżenie, a nie atakowane za rzekome sprzedanie numerów.

Odpowiedz

82. ~
0

2017-12-31 00:09:37

przed chwilą też do mnie dzwonili z numeru 53 5 4990763

Odpowiedz

80. ~przytulny
1

2017-12-30 21:14:23

eddie71 ja miałem dzisiaj połączenie z tego samego numeru telefonu. jam z PLUSA :)

Odpowiedz

78. matteo
0

2017-12-30 14:31:17

„Dostają dużo telefonów”... w sumie też mogę dostawać dużo telefonów. Byle high-endowych.

Odpowiedz

77. ~
1

2017-12-30 13:13:05

@ 75. wlo: Wiem, dlaczego kiedyś były drogie. Natomiast dlaczego w dalszym ciągu są drogie teraz, gdy cały ruch odbywa się poprzez IP, to innego uzasadnienia nie widzę poza chciwością operatorów.Jeśli Ty znasz jakieś inne uzasadnienie tych wysokich cen, to chętnie je poznam.

Odpowiedz

0

2017-12-30 13:05:27

Do mnie nikt nie dzwonił ale dzięki za info, powiem rodzinie :)

Odpowiedz

75. wlo
0

2017-12-30 12:47:39

70 - zastanawiałeś się, dlaczego połączenia międzynarodowe są takie drogie? Znasz przyczynę, dlaczego są takie drogie?

Odpowiedz

74. ~CaIm7
0

2017-12-30 12:40:57

kuba wyspa gorąca i nie rozumiem dlaczego taka nagonkę robicie na kubanskie telefony.

Odpowiedz