DAJ CYNK

Orange testuje sieć LTE-M dla Internetu Rzeczy

08.06.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6132

Ważne 3

1

W Warszawie, Gliwicach, Mysłowicach i Tarnowie ruszył pilotaż komercyjnego wykorzystania techno



W Warszawie, Gliwicach, Mysłowicach i Tarnowie ruszył pilotaż komercyjnego wykorzystania technologii LTE-M, pozwalającej budować Internet Rzeczy (IoT) w oparciu o sieć 4G.

LTE-M to jedna z wiodących technologii transmisji danych na potrzeby masowej obsługi urządzeń Internetu Rzeczy, wybrana przez Grupę Orange do komercyjnego wdrożenia. Rozwiązanie to, działające w oparciu o sieć 4G, w zakresie IoT spełnia wszystkie wymagania stawiane przed siecią 5G. LTE-M pozwala obsługiwać bardzo dużą liczbę urządzeń w ramach pojedynczej stacji bazowej, zapewnia minimalne zużycie prądu, przekładające się na większą żywotność urządzenia, a także pozwala kontaktować się z urządzaniami w trudnych warunkach - piwnicach, studzienkach itp. Co więcej LTE-M wspiera pełną mobilność wykorzystywanych urządzeń, pozwalając m.in. na ich obsługę w roamingu, monitoring w czasie rzeczywistym, a nawet wykorzystanie transmisji głosu poprzez VoLTE. W porównaniu z innymi technologiami IoT, ma większy potencjał rozwojowy.

By w pełni zaprezentować możliwości, jakie niesie rozwój Internetu Rzeczy bazujący na LTE-M, Orange zaprasza do współpracy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, w tym start-upy. Chodzi o podmioty realizujące projekty Smart city, Smart home, Smart car, Smart industry, Smart building, Assets tracking, Smart Metering, Smart Health itp. W ramach współpracy operator umożliwi także testy rozwiązań opartych o inne technologie dostępowe.

Uczestnicy tej inicjatywy będą mieli do dyspozycji ekspertów, systemy, technologie i laboratoria Orange wspierające tworzenie nowych rozwiązań. Wypracowane produkty i usługi będą testowanie i rozwijane z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń oraz platformy Orange Live Object IoT. Startupy zostaną zaproszone do akceleracji w ramach Programu Orange FAB.

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
42. ~
0

2018-06-10 05:11:01

@39) rozpoznaje się?ktoś Ty taki?

Odpowiedz

41. ~krzysp
0

2018-06-09 21:40:06

Pięknie. Orange pionierem :)

Odpowiedz

40. ~ckf
0

2018-06-09 10:03:07

@38. Pięknie skomentowałeś rozmowe z "domyślny" Ja Go znam i również ma czerwonego nick/''a tylko na innym portalu. Widać, że szanuje Twój wiek. Onz byle kim nie koresponduje. Tyle mogę Ci o Nim napisać

Odpowiedz

39. ~Niezgodna Niezadowolona 7
0

2018-06-09 09:49:51

frasag, bo mnie siè rozpoznaje po tresci, plus opera mini. Inne przeglàdarki mi adminy zbanowały.:-(

Odpowiedz

38. ~frasag
0

2018-06-09 09:45:37

Czerwony: no ja na razie nie dyskutuję- grzecznie rozmawiamy. Na razie od tego nicka złego słowa nie przeczytałem i nie znam sposobu żeby odszyfrować kto jest kim. Czasem tylko z treści wpisu się domyślam who is who. Ty też miałeś A przy Mini Operze a teraz widzę N- nawet nie powiadomiłeś nas tutaj (:

Odpowiedz

37. ~Niezgodna Niezadowolona 7
0

2018-06-09 09:38:51

33). frasag, nie daj siè tamtemu(34) wkrècić w dyskusjè - bo pòzniej bèdzie zal...

Odpowiedz

36. ~frasag
0

2018-06-09 09:37:01

Nie obrażę się bo nie jestem z tych. Miałem trochę problemów- parę lat byłem na rencie- niestety- takie życie. Ale dwie nogi działają, trochę trzecia szwankuje. A lodówka mi się skarży że wszystkie wokół mają symbol A z kilkoma + a ona taka dziadówa stoi.

Odpowiedz

35. ~Niezgodna Niezadowolona 7
0

2018-06-09 09:35:55

33). przeciez nowa tez bèdzie Ci pracować na 220V, tyle, ze ani twojej, ani swojej emerytury nie doczekahaha

Odpowiedz

34. ~domyślny
0

2018-06-09 09:33:07

@33. Widzę, że masz poczucie humoru - to dobrze. Ale jeśli w takim razie zapytam: czy jesteś. PEŁNOSPRAWNY, to nie obrazisz się na mnie?

Odpowiedz

33. ~frasag
0

2018-06-09 09:20:57

@32: no mam trochę więcej- w moim profilu jest prawda. Ale boję się że gdy lodówki nie wyślę na emeryturę to ona napisze skargę do jakiegoś rzecznika i mnie zamkną na stare lata za nie przestrzeganie prawa pracy. "Stary dziad- sobie to emeryturę załatwił, chociaż niewielką- a mnie odmawia- mam dalej pracować na tych nędznych 230 Voltach". No i co mam zrobić???

Odpowiedz

32. ~domyślny
0

2018-06-09 09:14:18

@31. Skoro masz lodówke w tym wieku, to domyślam się że masz 18 lat. (licząc po nowemu -do 100) Nie obraż się. Hi..hi......!!!

Odpowiedz

31. ~frasag
0

2018-06-09 08:58:42

@30: Dziękuję za info- będę spokojniejszy. Bo mam teraz Polara z 1984 roku i pewnie niedługo osiągnie wiek emerytalny- należy mu się- tylko 1 naprawa była. Stąd moje wątpliwości. Pozdrówki :)

Odpowiedz

30. ~Ja
0

2018-06-09 08:49:44

@28, @29 nikt nie będzie ruszał waszych lodówek ;-) to rozwiązanie dla wielkich firm, przemysłu i rolnictwa. Lodówka stoi w domu i można ją podpiąć do domowego WiFi. LTE-M ani nic z tych rzeczy nie jest potrzebne.

Odpowiedz

29. ~waligóra
0

2018-06-09 08:35:50

28 ) mało tego ! wyciagniesz z lodówki flaszke żeby sobie dziabnąc na dzien dobry a tu lodówka juz pisze sms do twojej starej ,że znowu nałogujesz. chcesz po obiadku zimne piwko z lodówki a tu blokada bo małzonka zablokował pinem lodówke i nie otworzysz. piszesz ,że nie nie masz małżonki ? nie szkodzi miec mozesz bo wiek 68 lat na to pozwala. ale lodówke kupuj bez karty sim , taka najgłupsza na rynku

Odpowiedz

28. ~frasag
0

2018-06-09 08:21:53

Ja się na sieciach i pasmach nie znam- ale mam pytania:1. Czy taka internetowa lodówka będzie gdzieś wysyłać lub zachowywać info kto zjadł szynkę, tort itp.?2. Czy można ją zablokować żeby było sprawiedliwie: "nie rabotajesz, to nie kuszajesz" ?

Odpowiedz