DAJ CYNK

Orange gotowy na wakacje. Sieć została wzmocniona

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Wakacje to jeden z najcięższych okresów dla operatorów sieci komórkowych. W popularnych miejscowościach turystycznych ruch się zwiększa, a stacje bazowe są obciążane do granic pojemności. Orange ujawnia, jak przygotował się na to wyzwanie.

Orange co roku specjalnie przygotowuje się na wakacje. Z myślą o nadchodzącym sezonie operator zbudował nowe stacje bazowe, odnowił systemy w już istniejących, dostawił stacje mobilne i dołożył nowe systemy LTE. Ma to sprawić, że sieć będzie gotowa na letnie oblężenie w regionach turystycznych. 

Od ubiegłego lata Orange wybudował 14 nowych stacji bazowych w Kołobrzegu i Świnoujściu (województwo zachodniopomorskie), Ścinawce Średniej (dolnośląskie), Pyzówce, Kasinie Wielkiej, Leśnicy, Izbach i Bielance (małopolskie), Olecku, Gołdapie, Niedrzwicy i Rydzewie (warmińsko-mazurskie), Kościerzynie (pomorskie) i Dwerniku (podkarpackie). 

Pomarańczowi wzmocnili lokalizacje nad Bałtykiem, ale także w górach czy nad jeziorami, które również cieszą się zainteresowaniem turystów. 

Cztery stacje mobilne stanęły natomiast w miejscowościach nadmorskich – w Darłowie, Grzybowie niedaleko Kołobrzegu, Rowach koło Ustki oraz w Jastarni. 

Dodatkowo Orange wzmocnił stacje bazowe, które na stałe pracują w regionach turystycznych. Operator odnowił 195 stacji i dołożył 176 systemów LTE. Dzięki temu więcej osób będzie mogło równolegle i komfortowo korzystać z pomarańczowej sieci. 

Jak podaje Orange na blogu, od dłuższego czasu widać tendencję wzrostową ruchu mobilnego. W ubiegłym roku  transfer danych wzrósł o ponad 20% w porównaniu do 2021 roku. 

W miejscowościach turystycznych w skali roku widać jeszcze wyższe wzrosty. Małe miejscowości zamieniają się wtedy w nawet kilkunastotysięczne miasteczka. Ma to odbicie w danych. Ruch data w okresie urlopowym w regionach turystycznych jest większy średnio o 80% porównując do pozostałych, niewakacyjnych miesięcy. W województwie pomorskim i zachodnio-pomorskim Orange notuje ponad 100-procentowy wzrost.

Zobacz: Orange ma nowe za darmo. Ucieszysz się
Zobacz: Orange: darmowe gigabajty na wakacje. W Polsce i w UE

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl, Orange

Źródło tekstu: Orange