DAJ CYNK

Nowe sposoby doładowania konta w Play24 - Apple Pay i Google Pay

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Play poinformował o udostępnieniu możliwości doładowanie konta za pomocą płatności mobilnych Apple Pay i Google Pay. Nowa funkcja jest dostępna od 13 marca bieżącego roku w aplikacji Play24, którą można za darmo pobrać ze sklepów App Store oraz Google Play.

Klienci Play na kartę, którzy zechcą doładować swoje konto w aplikacji Play24, oprócz standardowych form płatności, takich jak przelew lub przekierowanie na stronę doładowania.play.pl, mogą w końcu wykorzystać też mobilne formy płatności. Oprócz BLIKA, który jest wdrożony już od jakiegoś czasu, od dziś można użyć narzędzia płatniczego Apple Pay lub Google Pay.

Aby doładować swoje konto prepaid nowymi metodami, należy pobrać aplikację Play24 z App Store lub Google Play, a następnie z menu wybrać opcję "Doładuj konto". Po wpisaniu numeru telefonu oraz kwoty doładowania, wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj płatności - w zależności od posiadanego urządzenia będzie to Apple Pay lub Google Play. Po pozytywnej weryfikacji użytkownika konto zostanie doładowane.

Płatności Apple Pay i Google Pay oferują pełne bezpieczeństwo oraz ochronę prywatności. Podczas realizowania transakcji nikt nie otrzymuje dostępu do danych klientów oraz ich nie przechowuje. Doładowanie konta Play, tak jak każda inna płatność mobilna, wymaga weryfikacji użytkownika – w przypadku urządzeń Apple wykorzystywane jest TouchID lub FaceID, natomiast użytkownicy systemu Android mogą zostać poproszeni o potwierdzenie tożsamości metodą, której używają do blokady ekranu (kod PIN, wzór lub odcisk palca).

Zobacz: Użytkownicy Google Pay i Apple Pay mogą już zbliżeniowo wypłacać pieniądze z bankomatów
Zobacz: Wyniki Play za 2018 rok - przychody i zyski w górę, rośnie baza klientów abonamentowych
Zobacz: Play ma w ofercie smartfony 5G? Podobno wystarczy dostęp do odpowiednich częstotliwości

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Play

Przewiń w dół do następnego wpisu