DAJ CYNK

Masz dosyć ofert garnków i innych rzeczy? Wycofaj zgodę na kontakt marketingowy i nie trać rabatu w Orange

25.09.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6587

Ważne 2

1

Wszyscy chcemy płacić mniejsze rachunki, ale nie każdemu podoba się udzielanie zgód marketingowych, by potem być zalewanym telefonami z propozycję zakupu różnych towarów lub usług, których niekoniecznie potrzebujemy. Można jednak pogodzić ze sobą te dwie rzeczy, przynajmniej w pomarańczowej sieci.

Ciekawych odkryć można dokonać, jeśli się od czasu do czasu zagląda do regulaminów. My tak prześledziliśmy dwa dokumenty obowiązujące w Orange Polska, znajdując w nich zapisy, których wcześniej nie było (lub przynajmniej nie w dokładnie takiej formie). Ale po kolei.

Chcesz płacić mniej, wyraź zgody marketingowe

W zasadzie każdy operator telekomunikacyjny, z którym podpisujemy umowę dotyczącą świadczenia usług, pozwala nam nieco zmniejszyć miesięczne opłaty. Wymaga to na ogół wyrażenia dwóch zgód - różnie nazwanych, ale tego samego dotyczących. Udzielone rabaty też są najczęściej podobne. W Orange są to:

  • rabat za korzystanie z elektronicznej formy faktury i terminową płatność rachunków - 5 zł,
  • rabat za wyrażenie zgody na telefoniczny kontakt marketingowy - 5 zł.

O ile pierwszy z rabatów nie wiąże się z żadnymi większymi niedogodnościami. Ot, zamiast faktury papierowej dostaniemy ją w formie elektronicznej, na przykład e-mailem. Trzeba też płacić w terminie. Druga zgoda oznacza, że możemy być niepokojeni telefonicznie składanymi ofertami, które będą nas przekonywać do zakupu różnych towarów lub usług, których nie koniecznie potrzebujemy lub chcemy. A gdyby tak wycofać zgodę?

Wycofaj zgodę i nie trać rabatu

Aby otrzymać rabat za udzielenie zgody na telefoniczny kontakt marketingowy, należy takiej zgody udzielić co najmniej 5 dni roboczych przed początkiem okresu rozliczeniowego poprzedzającego ten, w którym chcemy uzyskać rabat. Jeśli tak zrobimy, nasz miesięczny abonament zostanie obniżony o 5 zł. Mówi o tym pierwsze zdanie punktu 2.2 w II rozdziale regulaminu oferty Plan komórkowy:

Rabat za wyrażenie zgody na telefoniczny kontakt marketingowy przyznajemy cyklicznie, w każdym okresie rozliczeniowym, od początku najbliższego okresu rozliczeniowego, następującego po dniu, w którym wyrazili Państwo zgodę pod warunkiem, iż została ona wyrażona nie później niż na 5 dni roboczych przed końcem poprzedniego okresu rozliczeniowego.

W tym samym punkcie przeczytamy także:

Jeżeli jesteście Państwo Konsumentami lub prowadzicie jednoosobową działalność gospodarczą, w tym jako wspólnik spółki cywilnej, wycofanie zgody pozostanie bez wpływu na udzielony rabat.

Zadaliśmy sobie pytanie. Jeśli wycofamy zgodę na telefoniczny kontakt marketingowy, to czy udzielony za to rabat będzie obowiązywał tylko do końca danego okresu rozliczeniowego, czy też do końca obowiązywania umowy? Nasze wątpliwości rozwiała odpowiedź z Biura Prasowego Orange Polska, gdzie wysłaliśmy prośbę o wyjaśnienie. Oto ona:

Wycofanie przez klienta zgody na kontakt marketingowy nie ma wpływu na udzielony rabat i pozostanie on do końca trwania umowy.

Czyli udzielamy zgody marketingowej, otrzymujemy rabat, wycofujemy zgodę, a rabat nadal mamy. Do końca trwania umowy.

Zapis na ten temat znaleźliśmy także w regulaminie promocji Orange Love (punkt 11):

Wycofanie zgody na korzystanie z e-faktury oznacza utratę rabatu. Wycofanie zgody na telefoniczny kontakt marketingowy nie łączy się z utratą rabatu. Mogą Państwo wycofać obie zgody lub tylko jedną z nich.

Przy okazji odradzamy cofnięcie zgody na korzystanie z e-faktury, ponieważ w tym przypadku udzielony rabat zostanie nam odebrany.

Zobacz: regulamin oferty Plan komórkowy
Zobacz: regulamin promocji Orange Love

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~gość
0

2018-10-04 10:39:58 host: 83.25.2(...)ange.pl

I tak nadal będą dzwonić telemarketerzy z niezwykle radosnymi informacjami :)

Odpowiedz

19. wiemar
0

2018-10-03 18:54:32

zapomnieli dodać drobnym druczkiem że zgoda poszła w świat i setki firm mogą zadzwonić do ciebie :D

Odpowiedz

18. ~gość
0

2018-09-28 17:53:20 host: 212.160(...).172.85

Nie wiem skąd braliście te informacje, ale artykuł do kosza. Punkt 2.2 z regulaminu plan komórkowy "Rabat za wyrażenie zgody na kontakt na numery telefoniczne dostępne Orange Polska S.A. w celu przedstawienia oferty Orange przyznajemy cyklicznie, w każdym okresie rozliczeniowym, od początku najbliższego okresu rozliczeniowego, następującego po dniu, w którym wyrazili Państwo zgodę pod warunkiem, iż została ona wyrażona nie później niż na 5 dni roboczych przed końcem poprzedniego okresu rozliczeniowego. Rabat naliczamy do dnia, w którym odwołają Państwo zgodę."

Odpowiedz

0

2018-09-28 18:41:15

Znajdź aktualny regulamin (nie, ten ze stycznia 2018 nie jest aktualny) i doczytaj zdanie na kolejnej stronie.

2. ~gość
0

2018-10-05 17:08:46 host: 1092410(...)anet.pl

Na stronie Orange jest tylko regulamin z 5.01, nie widzę nowszego

1

2018-10-05 17:29:14

Wejdź prze Regulaminy i Cenniki. Ew. kliknij taki czerwony napis na końcu naszego tekstu.

17. ~gość
0

2018-09-28 15:59:22 host: pcr237.(...)pnet.pl

Dokładna treść zgody, która daje te 5zł rabatu brzmi: "Zgoda na kontakt na numery telefonów dostępne Orange Polska S.A. w celu marketingowym. Udzielona zgoda pozwoli nam na przedstawianie w trakcie rozmowy telefonicznej informacji o dostępnych towarach lub usługach, w tym na proponowanie nowych warunków przedłużenia umowy, informowanie o promocjach, konkursach, realizację badań rynku. Zgoda obejmuje wszystkie numery telefonów, z których Państwo korzystają na podstawie zawartych z nami umów, lub które nam Państwo podali, dotychczas, jak też podadzą w przyszłości." Jak widać nie ma tam ani słowa o tym że mogą się kontaktować w sprawie jakiekolwiek nie dotyczącej Orange a już na pewno nie garnków.

Odpowiedz

16. ~gość
0

2018-09-27 20:48:43 host: PC-109-(...).com.pl

Do mnie mogą dzwonić, jak tylko się dowiem o co chodzi po prostu się rozłączam i blokuję numer bez słowa.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-29 13:23:57 host: 80.82.2(...).34

gratuluję głupoty

2. ~gość
0

2018-10-04 10:44:22 host: 83.25.2(...)ange.pl

Ja też się rozłączam bo mi nawet już szkoda czasu żeby wysłuchiwać tego wszystkiego co oni klepią z regułek wyuczonych w głowie, czasami pożartuję z panią jak mam czas ale przeważnie to i tak jest wielka lipa bo oni chcą podania adresu e-mail lub domowego albo imienia i nazwiska a nie mam zamiaru tego robić bo wtedy mi będą reklamy przysyłać.

15. ~gość
0

2018-09-27 09:17:10 host: a12.net(...)okay.pl

A ja się na spotkania dotyczących pokazów umawiam ale nie przychodzę. Będę tak robił aż przestaną dzwonić. Powinni tak robić wszyscy wtedy takie foremki by padły.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-27 09:21:40 host: 89-66-1(...)ello.pl

Hehe, oni mają to gdzieś, bo i tak umawiają więcej ludzi wiedząc, że większość jednak nie przyjdzie. Marnujesz tylko swój czas zamiast powiedzieć "nie" lub że nagrywasz rozmowę :)

2. wiemar
0

2018-10-03 18:56:33

lepiej iść na takie spotkanie, zjeść wszystko co na stole i pytać tak długo aż się zmęczą :)

3. frasag
0

2018-10-03 19:06:17

@2: wiemar- żeby to dawali coś zjeść albo wypić- tylko obiecują! Raz byłem- miały być ciśnieniomierze, a były kolczyki chyba niklowane warte może 5 zł- dałem nastolatce, mojej siostrzenicy- podobno nie dowieźli. To był koniec mojego imprezowania.

14. ~gość
0

2018-09-27 08:04:25 host: user-94(...)rnet.pl

Do mnie nie dzwonią z garnkami. Zainstalowałem aplikację Truecaller i ona odrzuca takie telefony.

Odpowiedz

13. ~gość
0

2018-09-26 21:45:37 host: ehu197.(...)pnet.pl

W Playu jest ten sam zapis w większości ofert.

Odpowiedz

1. Bulsky
0

2018-10-08 14:40:40

W Play przynajmniej od 3 lat jest tak że rabat za tą zgodę przyznawany jest za jej wyrażenie przy zawieraniu umowy, następnego dnia albo i chwilę po zawarciu umowy możesz z niej zrezygnować, a rabat zostaje

12. ~gość
0

2018-09-26 12:55:09 host: 212.160(...).172.72

Co za głupota a nie artykył. Pracuje w Orange i zgoda na kontakty marketingowe dotyczy tylko produktów Orange. Co to oznacza, że ktoś może zadzwonić z oferta pod warunkiem że be3dzie to produkt Orange Polska. Dla garnków etc. jest inna zgoda cytując Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. moich danych osobowych/danych podmiotu, który reprezentuję w celach marketingowych innych podmiotów z Grupy Kapitałowej Orange Polska oraz współpracujących z Orange Polska S.A." i to jest zgoda gdzie będą dzwonić garnki ale rabaty nie sa od niej uzależnione.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-26 18:26:03 host: public-(...)rtel.pl

Dokładnie !!! Telepolis piepszy głupoty. I zaraz bedą janusze dzwonić zeby zgodę wyłączyć a za miesiąc reklamacja ze 5 zł zabrali.

2. ~gość
0

2018-09-26 18:27:41 host: 89-66-1(...)ello.pl

Z grupy kapitałowej a Orange garnków nie sprzedaje czytaj ze zrozumieniem

3. frasag
0

2018-09-26 18:29:09

Oferty garnków można się pozbyć za 1 rozmową- zapytać czy mają też nocniczki dla dorosłych, bo tylko taki mnie interesuje. Więcej nie zadzwonią.

4. ~gość
0

2018-09-26 19:29:14 host: 212.160(...).172.71

Orange nie współpracuje z firmami sprzedającymi garnki. Zgoda o której piszesz dotyczy np. Orange Energia, Fundacja Orange czy już wycofany Orange Finanse (we współpracy z mBankiem). Operatorzy nie mają żadnego interesu współpracować z podmiotami takimi jak agresywni handlarze.

11. ~gość
0

2018-09-26 04:27:55 host: a04-07-(...)ini.net

jak zaczniecie o to dbać o brak zgody na marketing to może te wszystkie firmy zaczną szanować klientów a nie tylko traktować jak do tej pory jak osoby niespełna rozumu którym trzeba coś sprzedać choć sam by tego nie wziąć, wycofujcie zgody na marketing

Odpowiedz

10. ~gość
0

2018-09-26 04:22:19 host: a04-07-(...)ini.net

Jak Virgin wycofało freemium to ja wycofałem zgodę która musiała być żeby korzystać z freemium, wy też tak zróbcie - jak gdzieś macie zgodę na marketing to każcie zaznaczyć na mnie nie

Odpowiedz

9. ~gość
0

2018-09-26 01:13:56 host: a24-05-(...)ini.net

Btw "tlp.is" wywala błąd z certyfikatem i blokuje stronę.

Odpowiedz

8. ~gość
0

2018-09-26 01:07:52 host: a29-02-(...)ini.net

REDAKCJO, w temacie Orange, na stronie https://tlp.is/pfmw95 pojawiła się "Ważna informacja dla klientów". Nie bardzo pamiętam czy takiego smsa kiedys dostalem, więc wysłałem teraz i przyznali 500MB na miesiąc, za darmoszke :) Dla cebulakow jak znalazł.

Odpowiedz

7. ~gość
0

2018-09-25 23:04:54 host: apn-37-(...)plus.pl

(mirekb) ostatnio mówie ze mam apke do nagrywania rozmów z automatu i ze nie pytam sie o zgode o nagrywanie i jak cos w tym zakresie nie jest akceptowalne to życze miłego dnia i niekoniecznie do słyszenia..średnio 10 sekund zajmusie mi przekaz tego komunikatu..ciekawe ze niektórzy akceptują-wtedy mówie że wypiłem juz ponad 0,5 na spotkaniu z kolagami i nie jestem w pełni świadomy podejmowanych decyzji więc dziekuję.często działa

Odpowiedz

1. Bulsky
0

2018-10-08 14:45:13

Jeżeli jakikolwiek "telemarketer" po usłyszeniu od Ciebie że nagrywasz rozmowę się rozłączył albo stwierdził że się na to nie zgadza to albo rzeczywiście chciał zrobić jakiś wałek albo jest po prostu niekompetenty. Nagrywać może każdy i wszędzie, tylko udostępniać takiego nagrania z rozmowy bez zgody zainteresowanych nie wolno

6. mkkot
0

2018-09-25 22:30:30

Uff, na kartę też nie musisz, bez łaski.

Odpowiedz