DAJ CYNK

Lajt Mobile wprowadza Wi-Fi Calling. Jest też VoLTE

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Do grona małych operatorów, oferujących Wi-Fi Calling, oficjalnie dołączył Lajt Mobile. W sieci można też korzystać z VoLTE.

Chociaż u dużych operatorów WiFi Calling i VoLTE są już dostępne od dawna, mniejsze sieci MVNO wprowadzają je z opóźnieniem. Teraz do tego grona dołączył Lajt Mobile, wirtualny operator korzystający z infrastruktury sieci Plus.

Słaby zasięg? Rozwiązaliśmy ten problem raz na zawsze. Uruchomiliśmy darmową usługę WiFi Calling dla wszystkich naszych klientów. Od teraz każdy, kto do tej pory miewał problemy z zasięgiem będzie mógł cieszyć się najlepszą jakością połączeń po połączeniu do Wi-Fi

– poinformował Lajt Mobile na Facebooku.

Dzięki Wi-Fi Calling użytkownicy Lajt Mobile będą mogli dzwonić przez Wi-Fi bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji czy komunikatorów. Jest to usługa dzięki której poprzez sieć Wi-Fi można również wysyłać SMS-y i MMS-y.

Usługa działa na całym świecie, więc przyda się podczas wyjazdów zagranicznych, a rozmowy wykonywane przez WiFi Calling są rozliczane tak, jakby odbywały się wewnątrz sieci w Polsce.

Aktywacja Wi-Fi Calling oznacza jednoczesne włączenie usługi VoLTE, która jest niezbędna do działania usługi Wi-Fi Calling.

Kody do uruchomienia usług w Lajt Mobile:

  • kod *101*11*1327# – aktywacja Wi-Fi Calling i VoLTE,
  • kod *101*00*1327# – dezaktywacja Wi-Fi Calling, VoLTE.

Żeby korzystać z Wi-Fi Calling i VoLTE, trzeba mieć odpowiedni smartfon, zgodny z tymi standardami. W telefonie musi być też włączona odpowiednia funkcja rozmów przez Wi-Fi Calling i VoLTE – w tym celu trzeba zajrzeć do ustawień kart SIM w smartfonie lub ogólnie sieci (zalety od modelu telefonu).

Usługa jest darmowa i przysługuje wszystkim klientom Lajt Mobile w ramach planu taryfowego, a osoby, które dzwonią lub odbierają połączenia od użytkownika tej sieci, nie muszą mieć aktywnej usługi Wi-Fi Calling. 

Więcej szczegółów w regulaminie

Zobacz: W Virgin Mobile działa już VoLTE i Wi-Fi Calling
Zobacz: UPC wprowadza VoLTE i Wi-Fi Calling. Wszystko dzięki Play

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: wł., Lajt Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu