DAJ CYNK

FlyMobile MVNO NW: zostań wirtualnym operatorem

26.03.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4000

Ważne 4

3

Fundacja Nasza Wizja uruchomiła nową usługą, zaprojektowaną z myślą o operatorach, którzy chcieliby rozpocząć świadczenie usług jako wirtualny operator telefonii komórkowej.Fundacja Nasza Wizja uruchomiła nową usługą, zaprojektowaną z myślą o operatorach, którzy chcieliby rozpocząć świadczenie usług jako wirtualny operator telefonii komórkowej.

FlyMobile MVNO NW to najnowsza usługa w portfolio Naszej Wizji - jej ideą jest zapewnienie operatorom możliwości uruchomienia usług telefonii mobilnej w swojej firmie pod własnym brandem lub z wykorzystaniem marki stworzonej przez Fundację z pełnym rozliczeniem hurtowym. Dzięki temu każda firma może w prosty sposób zostać operatorem telefonii komórkowej, bez konieczności budowania odpowiedniej infrastruktury i zaplecza technologicznego - bazując na infrastrukturze należącej do innego operatora (w tym przypadku partnerem technologicznym jest firma Polkomtel).

Główne cechy oferty to:

  • Brak umów trójstronnych - umowa jest zawierana wyłącznie na linii operator-klient.
  • Możliwość uruchomienia własnego identyfikatora SPN - nazwa operatora na ekranie telefonu.
  • Operator sam, dowolnie ustala cennik usług.
  • Pełna niezależność usług, np. własne usług, własny BOK, oprawa graficzna lub można skorzystać z gowotych rozwiązać FlyMobile.
  • Operator dostaje platformę zawierającą połączenie z PLI CBD i służącej do aktywacji produktów GSM, monitorowania stanu wykorzystania usług przez abonentów, dokonywania zmian na istniejących produktach (np. gdy klient zadzwoni by uruchomić usługę, czy doładować konto pakietem Internetu).
  • Operator otrzymuje niezbędne do rozpoczęcia sprzedaży wzory dokumentów, które są stale aktualizowane.

Nasza oferta dość zasadniczo różni się od tego, co w segmencie usług MVNO do tej pory było dostępne na polskim rynku. Usługa skonstruowana jest tak, by każdy uczestnik projektu był samodzielnym, niezależnym operatorem MVNO - użytkownicy, których pozyska pozostają jego klientami, co upraszcza procedury np. w razie przyszłej sprzedaży sieci innemu podmiotowi. Operator rozliczany jest za globalny ruch całej puli swoich numerów na zasadzie interconnect, sam może wybrać które z oferowanych przez nas pakietów wdroży w swojej sieci i to on ustala wszystkie warunki i ceny. Decydując się na współpracę z fundacją staje się samodzielnym i niezależnym operatorem usług mobilnych i ma do dyspozycji własną pulę numerów - wyjaśnia Krzysztof Czaja - Prezes Fundacji Nasza Wizja.

Źródło tekstu: FlyMobile

Komentarze
Zaloguj się
8. ~ulki
2

2018-03-26 15:14:47

U mnie w firmie wygral Kluczmobile z Plus.Bardzo duzo dzwonimy do UE,Rosja,USA,Chiny cena tylko 5gr do 29gr UE 15gr.Plus oferowal do UE 1,75zl do USA 4,75zl a do Chin 7,00zl.W Kluczmobile mamy 100GB za 50zl,10GB za 10zl lub pakiet 25zl no-limit z 10GB mozliwosc dokupienia za 10zl 10GB.W sieci za darmo po dolodowaniu, a smsy bez limitu w sieci wazne tyle i konto.Oczywiscie bez umow,zbednych uslug,papierow i zabawy w oplacaniu faktur czesto zle naliczonych.

Odpowiedz

7. ~dfgg
0

2018-03-26 14:53:04

News spóźniony o rok - FlyMobile było zaprezentowane na zeszłorocznej KIKE ;)

Odpowiedz

6. ~Red
0

2018-03-26 14:25:34

Jeśli to ma być remedium na uciekających klientów z sieci ISP czy CATV to za późno. Kolejni, którym się wydaje źe wynaleźli koło, niestety trochę za późno :)

Odpowiedz

5. ~
0

2018-03-26 13:26:57

A co dokładnie uruchomiła tą nową usługą?

Odpowiedz

0

2018-03-26 13:17:54

juz dziala strona www z oferta

Odpowiedz

3. Mar9999
1

2018-03-26 12:55:21

To może mieć sens dla firm jako telefony dla pracowników. Firmy będą się rozliczać hurtowo z Polkomtelem, a nie detalicznie za każdy numer. To jest bardzo dobre rozwiązanie z powodu obniżenia kosztów i dostosowania taryfy indywidualnie dla każdego z numerów według własnych ograniczeń.

Odpowiedz

2. ~
0

2018-03-26 12:37:48

Tacy nowi operatorzy będą główno warci - będą musieli płacić podwójnie - raz operatorowi dopiero potem temu stworowi - dopiero potem liczyć na swoją ewentualną marże. Innymi słowy drożyzna będzie - więc po co komu tak drogi MVNO?

Odpowiedz

0

2018-03-26 12:20:02

Banku to nie rozbije, jest teraz tyle sieci i tak tanio, że szkoda zachodu na przenoszenie numerów do takich nowych operatorów.

Odpowiedz