DAJ CYNK

[Aktualizacja] Play ponownie ogranicza Internet

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 47253

Play ograniczył prędkość Internetu w roamingu krajowym do 1,5 Mb/s.Play ograniczył prędkość Internetu w roamingu krajowym do 1,5 Mb/s.

W grudniu 2016 roku Play ograniczył prędkość Internetu w roamingu krajowym do 3 Mb/s. Wtedy jeszcze nic nie zapowiadało kolejnych ograniczeń.

Zobacz: [Aktualizacja] Play: 3 Mb/s w roamingu krajowym

Jak informuję klienci Play korzystający z roamingu krajowego, Internet ponownie został ograniczony, tym razem do 1,5 Mb/s. Tę informację potwierdził na Twitterze rzecznik operatora informując jednocześnie, że nie wiadomo czy jest to rozwiązanie stałe, czy tylko czasowe.Aktualizacja

Rzecznik Play Marcin Gruszka odniósł się do całej sytuacji na swoim blogu. Czego się dowiedzieliśmy z wpisu? Na pewno nie dostaliśmy informacji dlaczego prędkość Internet w roamingu krajowym została ponownie obniżona. Za rzecznikiem Play:
Dlaczego wprowadzamy ograniczenia? Powodów jest kilka i nie będę wchodził w szczegóły, ale przy okazji coraz więcej klientow zaczyna korzystać z naszej własnej sieci, którą intensywnie rozbudowujemy. Sporo klientow jest na sztywno w zasięgu roamingu nawet jeżeli często to nie jest potrzebne. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są klienci, którzy nie mają innego wyjścia.

Oprócz tego Marcin Gruszka poinformował, że sieć nie zamierza rezygnować z roamingu krajowego, ale nie ma też w planach wprowadzenia w nim łączności LTE. Rzecznik operatora zapewnił też, że obniżenie prędkości nie ma podłoża finansowego i nie chodzi też o brak środków na zatrudnienie nowych celebrytów.

Czy jest szansa na zwiększenie maksymalnej prędkości Internetu w roamingu krajowym? Cuda czasem się zdarzają dlatego polecam coś pewnego czyli nasz własny zasięg - tutaj czeka na Was LTE - napisał rzecznik Play.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu