DAJ CYNK

Xiaomi Surge S2 - zbliża się nowy procesor od Xiaomi

25.06.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 18

Ważne 2

1

Xiaomi to nie tylko producent smartfonów. W ofercie chińskiej firmy można znaleźć inne rzeczy, takie jak na przykład elektryczne hulajnogi. Ale najnowszy wynalazek Chińczyków nie będzie tak odległy od ich najbardziej znanego segmentu działalności. Będzie to procesor.Xiaomi to nie tylko producent smartfonów. W ofercie chińskiej firmy można znaleźć inne rzeczy, takie jak na przykład elektryczne hulajnogi. Ale najnowszy wynalazek Chińczyków nie będzie tak odległy od ich najbardziej znanego segmentu działalności. Będzie to procesor.

Procesor będzie się nazywał Surge S2 i ma być rozwinięciem poprzedniego, który bazował na ośmiu rdzeniach wykorzystujących architekturę Cortex (4 x 2,2 GHz i 4 x 1,4 GHz). Wszystko zostało dopełnione układem Mali T860 MP4. Nowy procesor ma być zaprezentowany w trzecim kwartale obecnego roku.

To drugi procesor Xiaomi. Pierwszym był Surge S1 z końca lutego. Został on wykonany przez tajwańską firmę TSMC. Tajwańczycy będą również wykonawcami nowej wersji. Jedną z różnic między S1 oraz S2 jest technologia wykonania. Poprzedni był wykonany w technologii 28 nm, obecny będzie w 16 nm. Nowy procesor będzie wykorzystany w nadchodzących smartfonach Xiaomi: Mi 6S oraz Mi 6C.

Źródło tekstu: gizchina.com, xiaomitoday.com, wł

Tagi: xiaomi
Komentarze
Zaloguj się