DAJ CYNK

Xiaomi prezentuje szybkie ładowanie bezprzewodowe 30 W. Najpierw otrzyma je Mi 9 Pro 5G

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 11766

Firma Xiaomi zaprezentowała dziś Mi Charge Turbo - szybkie ładowanie bezprzewodowe 30 W. Rozwiązanie to powstało z myślą o smartfonach 5G, a pierwszym modelem, który je otrzyma, będzie Mi 9 Pro 5G.

Xiaomi dokonało dziś prezentacji Mi Charge Turbo na specjalnej konferencji, poświęconej temu rozwiązaniu. Dzięki niemu będzie można ładować smartfony bezprzewodową ładowarką o mocy 30 W, co stanowi wyraźny skok w porównaniu do ładowania 20 W zastosowanego w Mi 9. 

Zobacz: Xiaomi przyśpiesza bezprzewodowe ładowanie. 20W w Mi Mix 4
Zobacz: Huawei pracuje nad ładowarką 20 W dla średniopółkowych smartfonów

Według Xiaomi ładowanie Mi Charge Turbo pozwoli zasilić baterię 4000 mAh z poziomu 50% do pełna w 25 minut, a od zera do 100% w 69 minut. Jak na ładowanie bezprzewodowe to bardzo dobre wyniki. Mi Charge Turbo pozwala także na wykorzystanie funkcji indukcyjnego ładowania zwrotnego, podobnego do tego, co znamy ze smartfonów Samsunga czy Huawei. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik będzie mógł bezprzewodowo ładować akcesoria położone na tylnej ściance smartfonu.

Zobacz: Xiaomi Mi 9T Pro oficjalnie trafia do Polski
Zobacz: Xiaomi podobno pracuje nad czterema telefonami z aparatem 108 Mpix

Obsługę nowego standardu jako pierwszy zapewni smartfon Mi 9 Pro 5G. Jednocześnie Xiaomi ujawniło, że już trwają prace nad bezprzewodowym ładowaniem 40 W. Na tym plany Xiaomi się jednak nie kończą - ma powstać konsorcjum chińskich producentów, które będzie się zajmowało dalszym rozwojem szybkiego ładowania bezprzewodowego i wdrażaniem tej technologii do jak największej liczby urządzeń.

Zobacz: Xiaomi Mi 9 taniej o 150 zł

Producent zademonstrował także inteligentną ładowarkę indukcyjną Xiaomi Super Wireless Charger. Wyglądające jak gruba książka urządzenie automatycznie śledzi, w którym dokładnie miejscu został położony smartfon i tam skupia całą moc potrzebną do ładowania. Jeżeli na padzie znajdą się dwa smartfony, to najpierw zostanie naładowany ten położony jako pierwszy, a gdy stan baterii osiągnie 100%, ładowarka przystąpi do ładowania drugiego urządzenia.

Kolejny nowy produkt Xiaomi to podstawka z szybkim ładowaniem indukcyjnym 30 W.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Android Authority, GizChina

Przewiń w dół do następnego wpisu