DAJ CYNK

Huawei pracuje nad ładowarką 20 W dla średniopółkowych smartfonów

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4703

Ładowarka Huawei SuperCharge 40W (źródło: handy.de)

Huawei pracuje nad nową technologią ładowania, która zaoferuje połowę mocy SuperCharge 2.0. Pracujące w nim ładowarki dadzą na wyjściu prąd o natężeniu 2 A przy napięciu 10 V.

W październiku bieżącego roku Huawei zaprezentował między innymi smartfon Mate 20 Pro oraz nową technologię szybkiego ładowania SuperCharge 2.0. Wykorzystuje ona zasilacz sieciowy o mocy 40 W i umożliwia naładowanie akumulatora 4200 mAh, w który jest wyposażony najnowszy flagowiec chińskiej firmy, od 0 do 70% w zaledwie 30 minut. Taka ładowarka nie jest jednak tania w produkcji, dlatego nie możemy liczyć, że zostanie dołączona do nieco tańszych smartfonów.

W sieci pojawił się dokument świadczący o tym, że Huawei pracuje nad słabszą wersją technologii SuperCharge, która będzie towarzyszyć przyszłym smartfonom ze średniej i wyższej półki cenowej. Zgodnie z opublikowanymi informacjami, nowa ładowarka oferuje na wyjściu prąd o natężeniu 2 A przy napięciu 10 V (moc 20 W). Ładowarka powinna zadebiutować w 2019 roku, ale dokładniejsza data nie jest znana. Być może stanie się to wraz z premierą przyszłorocznych smartfonów z serii P30.

Zobacz: Dyrektor finansowa Huaweia wypuszczona za kaucją
Zobacz: W najbliższy weekend wielkie otwarcie pierwszego sklepu Huaweia w Polsce
Zobacz: Huawei Mate 20 Lite - test kolejnego przedstawiciela udanej serii smartfonów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu