DAJ CYNK

Xiaomi pokaże nie tylko smartfony, będą trzy inne urządzenia

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Xiaomi pokaże nie tylko smartfony, będą trzy inne urządzenia

Zbliża się wielka premiera nowości Xiaomi – jutro producent pokaże nowe smartfony Xiaomi 12, ale, jak się okazuje, na tym się nie skończy. Sprzętów będzie więcej. Co jeszcze zobaczymy podczas prezentacji?

Jutro, 28 grudnia o godzinie 19:30 w Chinach (12:30 naszego czasu) rozpocznie się jednio z najważniejszych tegorocznych wydarzeń Xiaomi. Tego dnia producent zaprezentuje długo oczekiwaną serią smartfonów Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro oraz Xiaomi 12X.

Zdjęcia, dane techniczne oraz ciekawostki związane z tymi telefonami pojawiają się już w sieci od wielu dni, jednak premier będzie więcej: przede wszystkim zadebiutuje nowy interfejs MIUI 13, a także tablet Xiaomi Pad 5 Pro w nowej wersji, zegarek Watch S1, słuchawki TWS Xiaomi Earphones 3.

MIUI 13 to najnowsza edycja interfejsu Xiaomi, który tym razem bazuje już na Androidzie 12. System Google’a w czystej postaci to przede wszystkim duże zmiany w wyglądzie i personalizacji, jednak z pierwszych zrzutów MIUI 13 wynika, że system Xiaomi pozostaje przy swojej dobrze znanej stylistyce. Najbardziej zauważalną zmianą są widżety pulpitowe, które zostały znacznie przeprojektowane. Ważniejsze usprawnienia schowane zostały jednak pod maską: MIUI 13 ma być bardziej płynny, producent obiecuje też większe bezpieczeństwo i prywatność.

Xiaomi pokaże nie tylko smartfony

Kolejna nowość, która ma zadebiutować, to nowy wariant tabletu Xiaomi Pad 5 Pro. Urządzenie znane jest już od kilku miesięcy, a od tabletu dostępnego na polskim rynku różni się głównie chipsetem Snapdragon 870 (vs. Snapdragon 860). Xiaomi zapowiada wersję „z dużą pamięcią” 8/256 GB (w uboższym dotąd wariancie Wi-Fi) oraz klawiaturę w nowych kolorach.

Xiaomi pokaże nie tylko smartfony

Premiery doczeka się także Xiaomi Watch S1 – nowy smart zegarek w ofercie marki. Z zapowiedzi wynika, że będzie to elegancki model w okrągłej kopercie z metalu, skierowany do wymagających użytkowników biznesowych. Szkiełko wyświetlacza ma być wykonane z szafiru, całość będzie więc mierzyć w wyższy segment. Oczywiście nie zabraknie typowych funkcji jak pomiar tętna, analiza tlenu w krwi SpO2, trybów sportowych i innych pomiarów stanu organizmu. Xiaomi Watch S1 ma być też początkiem nowej linii zegarków z nieco wyższej półki, chociaż ich ceny wciąż powinny pozostać na atrakcyjnym poziomie.

Xiaomi pokaże nie tylko smartfony

Xiaomi zapowiada tez nowe słuchawki typu TWS – model Xiaomi Earphones 3, choć możliwa też nazwa to Xiaomi Buds 3. Słuchawki mają funkcję redukcji hałasu o skuteczności 40 dB, producent obcuje też dźwięk najwyższej jakości.

Zobacz: Xiaomi 12 Pro w czterech kolorach. Co o nim wiemy?
Zobacz: Xiaomi 12 Pro nadchodzi. Lei Jun pokazał, jakie robi zdjęcia
Zobacz: Xiaomi 12 Pro ma nowy procesor Surge P1. Za co odpowiada?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xiaomi

Źródło tekstu: Gizmochina

Przewiń w dół do następnego wpisu