DAJ CYNK

Xiaomi patentuje wyświetlacz do smartfonu z czterema wygiętymi krawędziami

08.02.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3640

Ważne 1

0

Smartfony, których ekrany mają zakrzywione dwa boki, już mamy. Niedawno pisaliśmy o patencie Samsunga na urządzenie z ekranem sięgającym jego czterech boków, a teraz Xiaomi patentuje ekran z zakrzywionymi wszystkimi krawędziami. Może zobaczymy w końcu smartfony z naprawdę bezramkowymi wyświetlaczami.

Xiaomi to jeden z największych producentów smartfonów na świecie. Aby utrzymać się na tej pozycji lub pójść jeszcze dalej, firma musi tworzyć innowacyjne produkty. Niska cena może już nie wystarczyć. Taką innowacją może być wyświetlacz, którego wszystkie cztery krawędzie, a nawet zaokrąglone rogi, będą wygięte. Patent opublikowany przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO - World Intellectual Property Organization) pokazuje urządzenie z takim właśnie ekranem, a ponadto z miejscem na podwójny aparat fotograficzny z tyłu.

Opis patentu nie wyjaśnia, czy urządzenie widoczne powyżej będzie miało przedni aparat fotograficzny oraz gdzie ewentualnie zostanie zamontowany. Serwis LetsGoDigital wskazuje, że być może zostanie on w jakiś sposób zintegrowany z ekranem, podobnie jak czytnik linii papilarnych. Aparat do selfies to ważny element wyposażenia urządzeń chińskiego producenta. Obecnie rozwiązań na to jest kilka: wcięcie w ekranie (raczej nie wchodzi w grę w tym przypadku), otwór w ekranie, slider (Mi Mix 3) lub element "wyskakujący" z obudowy.

Obecnie ciężko wyrokować, kiedy urządzenie o opatentowanym wyglądzie trafi na rynek, jednak może się to stać całkiem szybko. Tymczasem zbliżają się targi Mobile World Congress 2019, podczas których Xiaomi być może rzuci nieco światła na rozwijany przez siebie smartfon z elastycznym ekranem. Powinniśmy też zobaczyć nowy wariant modelu Mi Mix 3 z obsługą sieci 5G.

Zobacz: Tydzień Xiaomi w Play. Obniżka cen smartfonów
Zobacz: Walentynkowa wyprzedaż produktów Xiaomi. Taniej można kupić między innymi opaskę Mi Band 3
Zobacz: Mi Smart Sensor Set trafił do sprzedaży w Polsce. To inteligentny zestaw Xiaomi do naszych domów

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Komentarze
Zaloguj się