DAJ CYNK

Xiaomi MIX Fold 2 to kolejna nowość w zapowiedziach

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Xiaomi MIX Fold 2 to kolejna nowość w zapowiedziach

Rok 2022  przyniesie wiele nowych smartfonów, a coraz częściej będą to telefony rozkładane. Wśród nich będzie też Xiaomi MIX Fold 2.

Pierwszy Xiaomi Mi MIX Fold miał swoją premierę w marcu 2021 r. i wyróżniał się bogatą specyfikacją, w tym chipsetem Snapdragon 888 i nawet 16 GB RAM. Na przygotowanie jego następcy o kodowej nazwie zizhan i symbolu 22061218C firma daje sobie nieco więcej czasu – nowy model ma wejść na rynek dopiero w czerwcu albo lipcu 2022 r. 

Zobacz: Mi Mix Fold to pierwszy składany smartfon Xiaomi

Z pierwszych doniesień z Chin wynika, że Xiaomi chce znacznie dopracować tę konstrukcję. We wnętrzu trudno jeszcze wyżej podnieść poprzeczkę, z wyjątkiem  nowszego chipsetu i tu można bez ryzyka błędu założyć, że będzie to Snapdragon 8 Gen 1.

Chińskie źródła podają też kilka nowych szczegółów o konstrukcji telefonu. Xiaomi MIX Fold 2 ma być więc mocno przeprojektowany w porównaniu do pierwszej wersji, co dotyczyć będzie przede wszystkim zawiasu w miejscu zgięcia ekranu – kluczowego elementu w rozkładanych telefonach.

W pierwszym Mi MIX Foldzie producent użył do konstrukcji ekranu materiału Polyamide Film, dostarczanego przez TCL. Tym razem ma to być jednak komponent nieco wyższej klasy, firmy Samsung Display. Rozkładany ekran w MIX Fold 2 będzie miał przekątna 8,1 cala, będzie to elastyczna matryca AMOLED wykonana w technologi UTG, a jej grubość wyniesie tylko 30 µm. Należy się też spodziewać najlepszej jakości obrazu z odświeżaniem 120 Hz, bogatą paletą kolorów oraz HDR 10+, a jednocześnie o wysokich walorach użytkowych.

Na inne informacje na temat telefonu Xiaomi MIX Fold 2 trzeba będzie poczekać. A już wcześniej na rynku pojawią się rozkładane smartfony innych producentów – począwszy od już pokazanego Oppo Find N, aż po nowości Huawei i Honora.  

Zobacz: Honor Magic Fold – rozkładany flagowiec może nadejść już w styczniu
Zobacz: OPPO Find N – pozamiatał i ukłonił się skromnie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xiaomi

Źródło tekstu: Gizmochina