DAJ CYNK

Stabilna wersja MIUI 14 trafia globalnie do Xiaomi 12

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Sprzęt

Xiaomi spełnia swoje obietnicy i już od stycznia wprowadza nowe oprogramowanie do swoich flagowych smartfonów. Teraz stabilna wersja MIUI 14 trafia do Xiaomi 12.

Pomimo tego, że lwia część producentów smartfonów korzysta z tego samego systemu, większość z nich tworzy autorski interfejs, by nadać swoim urządzeniom unikatowości. Xiaomi już od 2010 roku rozwija swoje UI. W grudnia swoją premierę miało MIUI 14, oparte na systemie Android 13. Już wtedy producent zapowiedział, kiedy oprogramowanie trafi do flagowych smartfonów i teraz zaczyna powoli spełniać obietnice.

MIUI 14 dla Xiaomi 12

Producent zapowiada, że MIUI 14 będzie najlepiej zoptymalizowanym dotychczas systemem Xiaomi. Udało im się doprowadzić do mniejszego zużycia pamięci przez procesy systemowe, dzięki czemu będzie działał płynniej o 60% w porównaniu do poprzedniej wersji. 

Aktualizacji do MIUI 14 właśnie doczekał się Xiaomi 12, na który system trafi wraz z najnowszą, styczniową aktualizacją zabezpieczeń. Stabilna wersja oprogramowania jest już dostępna globalnie dla osób, które zapisane są do programu testów beta. Warto zaznaczyć, że aktualizacja dotyczy wyłącznie modelu Xiaomi 12. Wersja Pro i inne będą musiały jeszcze chwilę poczekać na swoją kolej.

Zobacz: Telefon roku 2022 Czytelników TELEPOLIS.PL
Zobacz: Xiaomi 12T Pro w unikatowej edycji na licytacji dla WOŚP

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Framesira / Shutterstock.com

Źródło tekstu: GSMArena