DAJ CYNK

Xiaomi Mi A4 nigdy się nie pojawi

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6791

Xiaomi Mi A3

Mamy smutną wiadomość dla wszystkich, którzy jednocześnie są fanami Xiaomi, jak i czystego Androida. Nie będzie Xiaomi Mi A4. To koniec całej serii Mi A.

We wrześniu 2017 Xiaomi otworzył bardzo obiecujący rozdział w swojej historii. Do telefonów działających na Androidzie z nakładką MIUI miały dołączyć też te z czystym Androidem. Chiński producent dołączył wtedy do programu Android One. Pierwszym urządzeniem w tej linii był Xiaomi Mi A1. Recenzja tego smartfonu była przy okazji pierwszym moim większym tekstem na tym portalu. Pionierski telefon zdobył naprawdę przychylne oceny. Xiaomi nawet zrobił sondę, gdzie każdy mógł zagłosować za MIUI lub czystym Androidem. Wyniki były wybitnie nie po myśli producenta - kiedy 3/4 głosów oddanych było za czystym Androidem to Xiaomi.... usunął ankietę. 

Potem jednak już nie było tak różowo. Każdy kolejny model z tej serii był już przyjmowany gorzej. Szczytem wszystkiego był Xiaomi Mi A3, gdzie żadna aktualizacja nigdy nie pojawiła się na czas. Android 10 w wydaniu Xiaomi natomiast... pojawiał się na Xiaomi Mi A3 aż cztery razy. Tylu razy potrzebował producent, by poprawnie przeprowadzić aktualizację. Niestety, to właśnie Mi A3 był pożegnaniem tej serii ze światem. Nie będzie bowiem Mi A4, a Xiaomi opuszcza program Android One. Zawiedzeni użytkownicy mogą zwrócić się np. w stronę HMD Global i jego Nokii.

Zobacz Xiaomi po raz czwarty próbuje dobrze zaktualizować Xiaomi Mi A3 do Androida 10
Zobacz Xiaomi Black Shark 3S to Black Shark 3 po małym liftingu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: smartdroid.de

Przewiń w dół do następnego wpisu