DAJ CYNK

[Aktualizacja] To będzie najpotężniejszy telefon Xiaomi w historii. Nadchodzi Black Shark 3

Dodane przez: jszczesny

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 17227

Black Shark 3 Xiaomi

Xiaomi aktywnie działa w różnych półkach sprzedażowych rynku smartfonowego. W Polsce tego nie widać, ale producent ma w swoim portfolio również konstrukcje przeznaczone dla gamerów - seria Black Shark doczeka się trzeciego przedstawiciela: Xiaomi Black Shark 3. 

Zobacz: ASUS ROG Phone II: unboxing i pierwsze wrażenia. Czy telefon do grania ma sens?

Oficjalna premiera urządzenia ma odbyć się 3 marca w Chinach, jednak producent już teraz otworzył rejestrację na preordery oraz umieścił w sieci kilka teaserów, które przede wszystkim pokazują, jak będzie wyglądał kolejny "czarny rekin" wycelowany w klienta zainteresowanego mobilnym gamingiem. Nie dowiedzieliśmy się niestety z tych materiałów, czy Black Shark 3 wreszcie zaoferuje wyświetlacz 90 Hz o próbkowaniu dotyku na poziomie 270 Hz, co ma ogromne znaczenie w grach. Jednak, jeśli wierzyć plotkom, specyfikacja ma zakładać właśnie takie parametry ekranu. Niemniej, można oczekiwać ultraniskiego opóźnienia we wprowadzaniu komend dotykowych (24 ms dla pojedynczego dotyku, 28 ms dla wielodotyku). To powinno być wystarczającą wartością dla komfortowego grania. 

 

 

Xiaomi Black Shark 3 niewiele będzie różnić się od swoich poprzedników - producent zastosował bardzo podobny design urządzenia. W tym telefonie nie znajdziemy żadnych notchów, wcięć w ekranie, czy innych rozwiązań. Można natomiast liczyć na głośniki stereo "wycelowane" w twarz gracza (będą znajdować się na froncie), a także na złącze jack 3,5 mm do podłączenia słuchawek. 

Całość obudowy ma składać się z kombinacji plastiku, szkła oraz aluminium na tylnym panelu. Rzecz jasna nie może zabraknąć podświetlonego za pomocą diody logo Black Shark z tyłu (podobnie jak w przypadku ASUS ROG Phone). Jak chodzi o dokładną specyfikację techniczną - więcej na jej temat dowiemy się już 3 marca, kiedy to Xiaomi oficjalnie zaprezentuje światu swój kolejny gamingowy telefon komórkowy. 

Zobacz: Xiaomi Mi 10 Pro ma najlepszy aparat i dźwięk na świecie! Przynajmniej według DxOMark

Aktualizacja:

Przedstawiciel trzeciej serii gamingowej serii Black Shark został przetestowany za pomocą aplikacji AnTuTu, w której uzyskał 620952 punkty. To najwyższy wynik w historii tego benchmarku.

Black Shark 3 AnTuTu

Aktualizacja: magnetyczne złącze do ładowania

27 lutego dowiedzieliśmy się o kolejnym ciekawym rozwiązaniu, które zostanie zastosowane w modelu Xiaomi Black Shark 3. Ładowarkę będziemy podłączać magnesem. Ma to zapewnić wygodniejszy chwyt podczas grania, jeśli smartfon trzeba podładować w tym samym czasie.

Złącze ładowania Black Shark 3

Akumulator o pojemności 4720 mAh ma być złożony z dwóch części. Dzięki temu będzie można szybko go ładować z mocą 65 W. 

Źródło tekstu: GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu