DAJ CYNK

Wydajność Snapdragona 855 Plus potwierdzona benchmarkiem

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7774

To, że wydany niedawno Snapdragon 855 Plus będzie królem benchmarków, było oczywiste od chwili ogłoszenia nowego układu. Teraz mamy już tego potwierdzenie w Geekbench.  

Snapdragon 855 Plus zadebiutował oficjalnie na początku tego tygodnia jako ulepszenie podstawowej wersji układu, powstałe z myślą o smartfonach gamingowych. Konstrukcja nowego SoC pozostaje praktycznie bez zmian, a dodatkowa moc została uzyskana dzięki podkręceniu taktowania. I tak CPU Kryo 485 jest teraz w stanie osiągnąć częstotliwość zegara do 2,96 GHz, natomiast GPU Adreno 640 przyspieszył do 672 MHz.

Zobacz: Qualcomm zaprezentował platformę Snapdragon 855 Plus z szybszym CPU i GPU
Zobacz: Xiaomi szykuje kolejny gamingowy telefon - Black Shark 2 Pro. Premiera odbędzie się 30 lipca

Snapdragon 855 Plus otrzymał ponadto znany z podstawowej wersji modem Snapdragon X24 LTE 4G, ale przygotowany jest też do współpracy z modemem Snapdragon X50 5G. Producent przekonuje, że Snapdragon 855 Plus został zoptymalizowany do działania w sieciach piątej generacji, a do tego zapewnia lepsze przetwarzanie sztucznej inteligencji.

Zobacz: Asus Rog Phone 2 i Nubia Red Magic 3 ze Snapdragonem 855 Plus
Zobacz: Asus ROG Phone 2 z potężną baterią i prawie bez zmian w wyglądzie

Wyniki benchmarku Geekbench przeprowadzone w Xiaomi Black Shark 2 Pro, którego napędza Snapdragon 855 Plus, pozwoliły zweryfikować część obietnic producenta. Uzyskując 11 304 w teście multi-core, smartfon wspiął się na szczyt listy wśród urządzeń z Androidem.

 
Pierwszym oficjalnie zaprezentowanym smartfonem, w którym znajdzie się układ Snapdragon 855 Plus, będzie Asus ROG Phone 2, którego premiera będzie miała miejsce już za kilka dni, 23 lipca. Natomiast  Black Shark 2 Pro zostanie przedstawiony tydzień później, 30 lipca. Jako trzecia z nowym układem zadebiutuje ulepszona wersja smartfonu Nubia Red Magic 3, który jest już dostępny na rynku, ale z podstawowym Snapdragonwm 855. Data tej premiery nie jest jeszcze znana. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PhoneArena

Przewiń w dół do następnego wpisu