DAJ CYNK

Wiosną będziemy mogli kupić telewizory 8K Samsunga. Hitem będzie przekątna 75 cali

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5842

Na 2019 rok Samsung przygotował ponad 20 modeli telewizorów QLED o rozdzielczości 4K i 8K oraz przekątnej od 43 do 98 cali. Będzie w czym wybierać, już na wiosnę.

Wymagania użytkowników telewizorów coraz bardziej się zmieniają. Aby zadowolić jak największe ich grono, Samsung włączy do oferty większą liczbę telewizorów z ekranami o dużej przekątnej. Z badań firmy IHS Markit wynika, że rynek telewizorów 75-calowych i większych osiągnął w 2018 roku 2,1 mln sztuk, a w tym roku wzrośnie o 43%, do 3 mln sztuk, by do 2022 roku osiągnąć 5,8 mln sztuk.

- Rynek telewizorów stale się zmienia, dlatego jesteśmy szczególnie zadowoleni, że możemy rozwijać ofertę naszych telewizorów QLED 8K i 4K wychodząc naprzeciw potrzebom widzów. Duże ekrany i wprowadzane innowacje sprawiają, że tegoroczne produkty będą jeszcze lepiej dopasowane do oczekiwań odbiorców.

- powiedział Jongsuk Chu, Executive Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics.

Prezentacja nowych produktów odbyła się podczas Samsung European Forum w Portugalii. W wydarzeniu wzięło udział ponad 2000 gości. Przedstawiciele mediów i partnerzy producenta mogli bliżej przyjrzeć się nowym rozwiązaniom.

Oferta telewizorów QLED na 2019 rok obejmuje modele 8K i 4K, w tym 8K Q950R o przekątnej ekranu od 65 do 98 cali oraz pięć linii 4K: Q90R, Q85R, Q80R, Q70R i Q60R, które w zależności od modelu będą dostępne w rozmiarach od 43 do 82 cali. Łącznie daje to ponad 20 nowych modeli telewizorów.

Doskonała czerń, lepsze kąty widzenia

Samsung ciągle rozwija technologię QLED. Modele z tej serii, które wejdą na rynek w 2019 roku wyposażono w technologię "Ultra Viewing Angle". Zmieniona struktura paneli telewizora sprawia, że światło równomiernie rozświetla ekran. Takie rozwiązanie sprawia, że telewizory są w stanie zapewnić wyraziste obrazy o głębszej czerni, a także rozszerzone kąty widzenia. Nowe modele telewizorów otrzymają również tylne podświetlenie strefowe (Direct-Full-Array), co ma zapewnić lepszy kontrast i głębsze czernie, bez efektu rozmycia kolorów.

Modele QLED 4K 2019 otrzymały procesor Quantum, debiutujący w telewizorze QLED 8K. Dzięki niemu wyświetlany obraz wyróżnia się wyższą jasnością, niezależnie od rozdzielczości treści źródłowej. Dzięki wykorzystaniu skalowania opartego na sztucznej inteligencji, widzowie mogą liczyć na poprawę jakości obrazu i dźwięku. Ponadto wszystkie tegoroczne telewizory Samsung QLED będą zgodne z HDR10+. Standard  ten pozawala zoptymalizować kolory dla każdej sceny, dzięki czemu są one odpowiednio jaśniejsze lub ciemniejsze, a wyświetlany obraz bardziej szczegółowy. Telewizory QLED 8K będą również obsługiwać transmisję do 60 klatek na sekundę w 8K według standardu HDMI 2.1.

Bogatszy Smart TV

Nowe telewizory QLED zapewnią swoim użytkownikom więcej opcji dostępu do rozrywki. Wśród nowości znajdzie się między innymi aplikacja iTunes Movies, która pozwoli widzom skorzystanie z istniejącej biblioteki iTunes, a także przeglądanie iTunes Store oraz kupowanie i wypożyczanie filmy. Z kolei obsługa Apple AirPlay 2 pozwoli odtwarzać materiały z urządzeń Apple'a bezpośrednio na dużych ekranach telewizorów Samsunga.

Dodatkowo telewizory Samsung Smart TV 2019 mogą współpracować z asystentem Amazon Alexa, dzięki czemu użytkownicy będą mogli włączyć lub wyłączyć telewizor, a także regulować głośność za pomocą poleceń głosowych. W tym przypadku należy pamiętać, że Alexa nie obsługuje języka polskiego.

Ulepszony tryb Ambient

 

W trybie Ambient telewizory Samsung QLED mogą dostarczać przydatnych informacji, takich jak aktualna prognoza pogody lub wyświetlać fotografie użytkownika. W tegorocznych produktach dostępna będzie szersza gama motywów pozwalających dopasować telewizor do wnętrza i indywidualnych preferencji. Zainstalowany w telewizorze czujnik automatycznej regulacji oświetlenia zapewni z kolei optymalną jasność dla otoczenia i jednocześnie ograniczy zużycie energii.

The Frame z technologią QLED

Podczas Samsung European Forum firma zaprezentowała również telewizor The Frame na 2019 rok (trafi na rynek wiosną tego roku), w którym zastosowano ekran w technologii QLED. Dostępny w telewizorze The Frame Tryb Sztuka pozwala wyświetlić na ekranie dzieła malarstwa czy fotografie, zmieniając domową przestrzeń w nowoczesną galerię. Obecnie do wyboru jest ponad tysiąc dzieł. Zastosowane technologie pozwalają dostosować jasność i kolorystykę treści do otoczenia, dzięki czemu wyświetlana na ekranie sztuka wygląda jak faktyczne obrazy. Nowością w telewizorze The Frame na 2019 rok jest ekran w technologii QLED.

Zobacz: Samsung prezentuje telewizor QLED 8K
Zobacz: LG pokaże pierwszy telewizor 8K OLED
Zobacz: Samsung potwierdza: składany smartfon Galaxy Fold zadebiutuje już 20 lutego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu