DAJ CYNK

Vivo Apex 2019 Concept pokazany w Hong Kongu. Smartfon koncepcyjny pozbawiony przycisków i portów

11.03.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3423

Ważne 0

0

Konstrukcje koncepcyjne nie są wyłącznie domeną branży motoryzacyjnej. Zdaje się to potwierdzać ponownie firma Vivo, prezentując w Hong Kongu model Vivo Apex 2019 Concept.

Początkowo Vivo Apex 2019 Concept planowano pokazać na targach MWC 2019 w Barcelonie, jednak zdecydowano się na przesunięcie wydarzenia. Urządzenie pozbawiono jakichkolwiek przycisków i portów. Ładowanie i transmisja danych odbywa się przez indukcję magnetyczną po podłączeniu ładowarki do pinów z tyłu obudowy. Smartfon ma skaner odcisków palców pod powierzchnią ekranu AMOLED, ale tu możemy dotykać dowolnego obszaru, aby go aktywować, co stanowi ogromny plus.

Zobacz: Vivo IQOO zaprezentowany. Gamingowy smartfon może być ładny

Za sprawą technologii nazywanej przez producenta Touch Sense, rolę przycisków do regulacji głośności i włączania oraz wyłączania przejęły na siebie krawędzie obudowy. Przypomina to nieco rozwiązanie, które poznaliśmy przy okazji HTC U12 Plus. Vivo Apex 2019 Concept nie ma też klasycznych głośników. Dźwięk emitowany jest wprost z ekranu za sprawą technologii Screen SoundCasting.

Zobacz: [Aktualizacja] vivo Apex 2019 to smartfon bez przycisków i portów. Przypomina metalowe mydło

Pod maską smartfon ma chipset Qualcomm Snapdragon 855 z 12 GB pamięci RAM i 256 GB miejsca na dane użytkownika. Producent zapewnia, że został przygotowany do komunikacji z siecią 5G, Warto jednak pamiętać, że mamy do czynienia z telefonem koncepcyjnym, który nie wejdzie do masowej produkcji i sprzedaży. Vivo pokazuje na co go obecnie stać i trzeba przyznać, że wygląda to obiecująco.

Źródło zdjęć: Android Authority | YT

Źródło tekstu: Android Authority

Komentarze
Zaloguj się