DAJ CYNK

T-Mobile: Te telefony 5G były najpopularniejsze w 2Q2021

Marian Szutiak

Sprzęt

T-Mobile najpopularniejsze telefony 5G 1Q2021

T-Mobile Polska ogłosił ranking najpopularniejszych smartfonów 5G, które sprzedał swoim klientom w drugim kwartale 2021 roku. Na podium znalazły się urządzenia firm Apple, Samsung i Xiaomi. Jest też jedna Motorola.

Rynek urządzeń obsługujących sieci 5G nieustannie się poszerza, a jego dynamika rozwoju wciąż pozostaje na wysokim poziomie. Sukcesywnie zwiększa się także lista smartfonów 5G dostępnych w T‑Mobile. W styczniu tego roku było to 20% modeli, w maju – co trzeci telefon w ofercie. A z każdym następnym miesiącem znajdują się w niej nowe urządzenia. Ich pełna lista dostępna jest tutaj pod tym adresem.

Zobacz: T-Mobile rozszerza zasięg magentowego 5G o nowe miasta
Zobacz: Nawigacja T-Mobile za darmo przez 60 dni

Najpopularniejsze smartfony 5G w T-Mobile

Segment premium należał do firmy Apple, a smartfony tego producenta objęły dwie pierwsze pozycje. Liderem był iPhone 12 Pro, a tuż za nim uplasował się na czele iPhone 12 Pro Max. Podium zamyka Samsung Galaxy S21+ 5G.

Koreańskie smartfony 5G królowały na nieco niższej półce. Na pierwszym miejscu znalazł się Samsung Galaxy S21 5G, który wyprzedził dwa produkty firmy Apple, iPhone'a 12 i iPhone'a 12 mini.

Samsung Galaxy S21

Nieco inaczej przedstawiają się wyniki dla tak zwanej średniej półki smartfonów. Choć w tym wypadku numerem 1 również okazał się Samsung, a konkretnie model Galaxy A42 5G. Na kolejnych pozycjach na listach sprzedażowych znalazły się dwa urządzenia Xiaomi: Redmi Note 9T 5G oraz Mi 11 Lite 5G. Producent wysunął się na czoło rankingu także w przypadku urządzeń w czwartej grupie cenowej, najtańszej. W tym segmencie klienci T‑Mobile najczęściej decydowali się na model Redmi Note 10 5G 64 GB. Zaraz za nim uplasował się jednak nowy gracz w rankingu, Motorola, ze smartfonem Moto G50 5G.

Zobacz: Samsung Galaxy S21 niewypałem? Sprzedaż gorsza niż poprzedników
Zobacz: Motorola moto g50 – ma 5G, Snapdragona i nie rujnuje budżetu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple, Telepolis

Źródło tekstu: T-Mobile