DAJ CYNK

Sony Xperia Z3X - szykuje się fotograficzny przełom

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6727

W bazie benchmaka AnTuTu pojawił się phablet Sony Xperia Z3X z najlepszą do tej pory specyfikacją na rynku i potężnym aparatem.

W bazie benchmaka AnTuTu pojawił się phablet Sony Xperia Z3X z najlepszą do tej pory specyfikacją na rynku i potężnym aparatem.

Sony Xperia Z3X to następca zeszłorocznego phabletu Xperia Z Ultra. Urządzenie będzie miało 6,2-calowy ekran QHD (2560 x 1440 pikseli) wykonany w technologii White OLED, 64-bitowy chipset Qualcomm Snapdragon 810 (do 2,86 GHz, osiem rdzeni) z grafiką Adreno 430 GPU, aż 4 GB pamięci RAM i rzecz jasna 64-bitowego Androida, który tak dużą pamięć obsłuży. Do tego dostaniemy 16 GB pamięci wewnętrznej i aparat 22,1 Mpix.

To jednak nie sama rozdzielczość matrycy uczyni z Xperii Z3X fotograficznego potwora. W telefonie o grubości zaledwie 7,9 mm producent pomieścić ma bowiem zakrzywiony sensor o wielkości 2/3 cala i obiektyw o najwyższej na telefonicznym rynku jasności F/1.2.

Dostaniemy więc czujnik o wielkości tego w Lumii 1020, jednak z o połowę mniejszym zagęszczeniem pikseli i tym samym znacznie mniejszą tendencją do szumów. Zakrzywiona matryca Sony pozwolić ma na zmniejszanie wielkości obiektów w telefonach, dzięki możliwości stosowania soczewek o większych krzywiznach, bez konsekwencji pojawiania się zniekształceń, winiety czy aberracji na brzegach zdjęć. Obiektyw będzie miał ogniskową 7,83 mm, co w przeliczeniu na pełną klatkę daje przy tej wielkości matrycy 28,2 mm.

Spodziewany termin premiery to I połowa 2015 roku - zgodnie z zapowiedziami Qualcommu dotyczącymi dostępności pierwszych urządzeń ze Snapdragonem 810.

Źródło zdjęć: Sony

Źródło tekstu: GSMArena, GSMDome, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu