DAJ CYNK

Sony Xperia Ace II: miała być mocna Xperia Compact, będzie dostępny tylko w Japonii budżetowiec

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2732

Sony Xperia Ace II

Pragnący niewielkiego średniaka wyczekiwali modelu Sony Xperia Compact. Niestety, to co miało być superśredniakie dostępnym na całym świecie okazało się dostępnym tylko w Japonii budżetowcem.

Ostatnim modelem Sony z serii Compact była Sony Xperia XZ2 Compact. Potem Sony wprowadził linię Xperia 5, która faktycznie jest mniejszym flagowcem, ale dalej za duża, by być pełnoprawnym Compactem. udany debiut iPhone'a SE 2020 i mniej udane wejście iPhone'a 12 mini sprawiły, że producenci Androida przypomnieli sobie o mniejszych rozmiarach. Niedawno zadebiutował Asus ZenFone 8, który wreszcie jest flagowcem poniżej 6 cali. W nieco niższym segmencie miał się pojawić superśredniak Sony Xperia Compact.

Wskrzeszenie serii miało mieć Snapdragona 775. Niestety, telefon nie tylko nie będzie nawet średniakiem, a nie pojawi się w ogóle poza Japonią. Już 28 maja u japońskiego operatora NTT Docomo pojawi się model Sony Xperia Ace II. Telefon będzie miał wyświetlacz 5,5 cala i MediaTeka Helio P35. Do kompletu klienci otrzymają 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Aparat główny to dwa sensory: 13 Mpix i 2 Mpix. Z przodu znajdzie się pojedynczy sensor 8 Mpix. Akumulator ma pojemność 4500 mAh. Urządzenie będzie dostępne za 22 tysiące jenów, czyli około 742 złote.

Zobacz: PlayStation Studios na Steamie. Gry ekskluzywne Sony trafią na PC?
Zobacz: Sony Xperia 10 III również w przedsprzedaży w Wielkiej Brytanii

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: xperiablog, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu