DAJ CYNK

5G i ekran 5K w Xperii 1R. Uber-flagowiec Sony który szybko nie trafi na rynek

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8803

Sony pracuje nad kolejnymi flagowcami. Zgodnie z harmonogramem premier z poprzednich lat, podczas targów IFA zobaczymy następcę Xperii 1. Obok niej ma zostać zaprezentowany model nazywany Xperią 1R, który ponownie pojawia się w rynkowych doniesieniach, wyposażony w modem 5G oraz ekran 5K.

To nie byłby pierwszy raz, kiedy Sony obok topowego smartfonu zaprezentuje również prawdziwą bestię, będącą jego ulepszoną wersją. Właśnie taka ma być Xperia 1R. O ile modem 5G nie robi już na nikim wrażenia, tak ekran o rozdzielczości 5K to zupełnie inna bajka. A konkretnie mowa o panelu wyświetlającym obraz o rozdzielczości 2160 x 5040 pikseli. Po co? Ciężko powiedzieć, ale zapewne podobnie jak miało to miejsce w poprzednich modelach, jak choćby Xperii XZ Premium, smartfon będzie faktycznie wyświetlać obraz 5K tylko w wybranych momentach.

Zobacz: Xperia 1R może być pierwszym telefonem z ekranem 5K. Sony może pokazać nowe urządzenie podczas targów IFA 2019

Jeśli prezentacja podczas wrześniowych targów IFA okaże się faktem, na rynkowy debiut Xperii 1R poczekamy aż do początku 2020 roku. To również nie byłoby żadne zaskoczenie w przypadku Sony, bo nie raz firma kazała nam czekać na możliwość kupienia zaprezentowanych już modeli.

Zobacz: Wycieka specyfikacja modelu Sony Xperia 20

Choć w tym przypadku oczekiwanie będzie koniecznością, bo obecnie żaden mobilny układ nie obsłuży ekranu 5K. Najmocniejsze obecnie konstrukcje Qualcommu - Snapdragon 855 oraz 855 Plus obsługują ekrany o maksymalnej rozdzielczości 4K. Dlatego też Xperia 1R musiałaby poczekać albo na debiut Snapdragona 860, albo na nowy, dedykowany układ graficzny.

Zobacz: Sony też chce mieć swój zginany smartfon

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: sumahoinfo; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu