DAJ CYNK

Sony Xperia 1 II z 12 GB RAM pojawia się też poza Japonią

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13885

Sony Xperia 1 II pudełko

W sierpniu w Japonii pojawiła się wyjątkową wersja modelu Sony Xperia 1 II. Zamiast 8 GB RAM było tam 12 GB RAM. Teraz takie urządzenie można nabyć też poza ojczyzną Sony.

Sony w tym roku pokazał standardowo dwa flagowce. Większy z nich to Xperia 1 II, mniejszy to Xperia 5 II. Nie różni je poza rozmiarem zupełnie nic istotnego, nawet akumulator ma taką samą pojemność. Sytuacja zmienia się wtedy, jeśli żyjemy w Japonii. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni mogą kupić Sony Xperię 1 II z 12 GB RAM. Zwykła wersja ma 8 GB RAM. Do tej pory taki wariant był dostępny wyłącznie na macierzystym rynku Sony. Teraz z kolei Xperię 1 II z 12 GB RAM kupić można też na Tajwanie. Mieszkańcy Republiki Chińskiej mogą ją rozpoznać po barwie zielonej.

Nie dziwi to, że taka wersja pojawiła się akurat na Tajwanie, często to właśnie był jedyny rynek poza Japonią, gdzie Sony wprowadzał lepsze wersje swoich urządzeń. Pod wieloma względami oba rynki są bardzo podobne, przykładem niech będzie choćby dominujący komunikator. W obu jest to japoński Line. Z drugiej strony japoński Sharp jest pod kontrolą tajwańskiego Foxconnu. Nie dziwi zatem, że to właśnie Tajwan jest drugim najważniejszym dla Sony rynkiem.

Zobacz: Sony już pracuje nad Xperią 1 III
Zobacz: Sony Xperia 1 II z 12 GB RAM pojawia się w Japonii

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: xperiablog, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu