DAJ CYNK

Składany smartfon TCL na MWC 2019. Producent obiecuje, że będzie nas na niego stać

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4536

Obserwując gorące premiery targów MWC 2019 można dojść do wniosku, że każdy większy gracz przywiózł do Barcelony jakiś zwiastun przyszłości. Na razie jeszcze jako cukierek za szybką, ale już z zamysłem narobienia nam apetytu.

Składane smartfony to jeden z hitów tegorocznej odsłony Mobile World Congress w Barcelonie. Niektóre już do pomacania i obfotografowania z bliska, inne jeszcze w gablocie, a jeszcze inne dopiero w fazie prototypów. Do ostatniej grupy należy chiński koncern TCL z bogatym portfolio marek (między innymi BlackBerry i Alcatel). Wydaje się, że firma nie jest jeszcze pewna najlepszej koncepcji dla składanych smartfonów. Dlatego pokazała dziennikarzom wszystkie możliwe pomysły.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold - składany smartfon z 6 aparatami i 12 GB pamięci RAM

Mamy zatem składany tablet na wzór konstrukcji pokazanych przez Samsunga i Huawei, ale zamiast zewnętrznego ekranu znajdziemy tu tylko zegar z diod LED na okładce. Mechanizm składania ukryto w zawiasie DragonHinge. Prototyp wykorzystuje elastyczny ekran AMOLED wyprodukowany przez firmę China Star Optoelectronics Technology (CSOT).

Zobacz: Huawei Mate X w obiektywie TELEPOLIS - tak wygląda najładniejszy obecnie składany smartfon

Poza tym TCL pokazał również prototyp składanego smartfonu przypominający telefon komórkowy z klapką. Znalazło się też miejsce na koncepcję smartfonu zawijanego wokół nadgarstka. Wszystkie je łączy pewna wspólna cecha - nie zobaczą światła dziennego jeszcze długo, a już na pewno nie w tym roku. Wiemy też, że TCL celuje w dużo niższy próg cenowy, w okolicach 1000 dolarów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: The Verge / YT

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu