DAJ CYNK

[Aktualizacja] Samsung zachęca do dezynfekcji smartfonów promieniami UV-C

Marian Szutiak

Sprzęt

Samsung dezynfekcja promienie UV-C

Samsung udostępnia w swoich salonach Brand Store specjalne urządzenia do dezynfekcji, wykorzystujące promienie UV-C. W ten sposób ze smartfonów można usunąć nawet 99,99% drobnoustrojów.

Koronawirus z Wuhan coraz bardziej rozprzestrzenia się po świecie, a tymczasem Samsung zachęca do dezynfekcji telefonów przy pomocy promieni UV-C. W wybranych salonach Samsung Brand Store oraz autoryzowanych punktach serwisowych Samsung dostępne są urządzenia dezynfekujące, z których mogą bezpłatnie skorzystać użytkownicy smartfonów dowolnej marki.

Zobacz: Koronawirus kontra rynek smartfonów: już 55% spadku w Chinach
Zobacz: Koronawirus: Samsung znów zamknął fabrykę produkującą Galaxy Z Flip

Smartfony to jedne z najczęściej używanych urządzeń, co powoduje, że na ich obudowach mogą osadzać się różne substancje i bakterie. Zwykłe, domowe metody czyszczenia smartfonów nie dają pewności, że usuniemy je wszystkie. Dlatego postanowiliśmy zaoferować skuteczniejsze rozwiązanie – dezynfekcję promieniami UV-C.

- powiedział Marcin Gontarski, Senior Service Operations Manager w Samsung Electronics Polska

 

Cały proces trwa 10 minut. Wystarczy włożyć smartfon do urządzenia dezynfekującego. Technika dezynfekcji promieniami UV-C pozwala oddziaływać na całą powierzchnię urządzenia, zabijając w ten sposób do 99,99% drobnoustrojów.

Samsung dezynfekcja promieniami UV-C - ulotka

Zobacz: Samsung Galaxy S20 Ultra to wytrzymały telefon
Zobacz: Samsung Galaxy S20 w pozłacanej obudowie. Komu zalega 17 tys. zł?

Lista salonów Samsung Brand Store znajduje się pod tym adresem.

Aktualizacja:

11 marca mieliśmy okazję odwiedzić jeden z salonów Samsung Brand Store, znajdujący się w warszawskiej Galerii Mokotów. Dowiedzieliśmy się tam, że urządzenia umożliwiające dezynfekcję smartfonów promieniami UV-C znajdują się tylko w tych salonach, którym towarzyszy serwis Samsunga. Sklep w Galerii Mokotów do takich nie należy.

Samsung Brand Store - Galeria Mokotów w Warszawie

Co ciekawe, pracownik salonu powiedział nam, że został uprzedzony o tym, że ktoś może pytać o usługę odkażania telefonu. Z jego słów wynika, że pierwsi zapytali o to przedstawiciele mediów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu