DAJ CYNK

Samsung pracuje nad zaawansowanym trybem Video Pro dla Galaxy S11

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10154

Niemal każdy smartfon z co najmniej średniej półki ma już manualny tryb aparatu określany najczęściej jako Pro. Samsung pracuje nad nowym trybem Video Pro, który trafi do Galaxy S11, ale należy się też spodziewać, że będzie to standardowa funkcja w modelach wyższej klasy. Dostanie ją też na pewno Galaxy Note10. 

Zobacz: Samsung Galaxy S11 i Galaxy Fold 2 zadebiutują 18 lutego

Smartfony z serii Galaxy Note10, podobnie jak Galaxy S10, oferują zaawansowane funkcje wideo, ale Samsung chce jeszcze bardziej rozbudować  możliwości swoich flagowców. W kodzie One UI 2.0 dla Galaxy Note10 odnalezione zostały nowe narzędzia wideo zgrupowane w opracowanym od podstaw trybie Pro Video, czyli trybie profesjonalnym dla wideo. Tryb ten stanowić ma odwzorowanie analogicznego trybu dla zdjęć, więc znajdą  się tam na przykład ustawienia ekspozycji, czułości czy kolorystyki. Zapewni to większą kontrolę podczas nagrywania filmów i stanowić będzie ciekawą opcję dla tych, którzy chcą wykorzystywać smartfon do rejestracji półprofesjonalnych nagrań, gdy nie ma pod ręką dużej kamery. Podobne, chociaż nieco skromniejsze możliwości były w smartfonach Galaxy już wcześniej, jednak zostały usunięte wraz z Androidem 9, teraz powrócą i zyskają nowy wymiar. 

Zobacz: Samsung Galaxy S11e będzie miał łączność 5G
Zobacz: Samsung Galaxy S11+ będzie miał akumulator o pojemności 5000 mAh

Dodatkowe ustawienia znalazły się także w oprogramowaniu przygotowywanym dla Galaxy S11. Ma się tam znaleźć nie tylko tryb profesjonalnego wideo, ale także specjalne efekty filmowe, w tym „światła boczne”, „Artify”, „vintage” i „mono”. Z innych informacji wynika też, że użytkownik otrzyma jeszcze szereg dodatkowych opcji pozwalających jak najwięcej wycisnąć z kamery w Galaxy S11.

Zobacz: Samsung Galaxy S11+ na nowych renderach - robi się coraz brzydziej
Zobacz: Tak ma wyglądać Samsung Galaxy S11. Brzydal to chyba dobre określenie?

Z wielu wcześniejszych przecieków wiadomo już, że Samsung chce serią Galaxy S11 zdeklasować wszystkie inne smartfony fotograficzne. Nowe flagowce otrzymają nową matrycę 108 Mpix o wielkości 1/1,3 cala, lepszą od sensora ISOCELL Bright HMX 108 Mpix znanego ze smartfonów Xiaomi. Jak się teraz okazuje, Samsung chce nie tylko zdobyć podium na rynku fotosmartfonów, ale zamierza też wyprodukować najlepszy smartfon dla filmowca. 

Zobacz: Samsung Galaxy S11 dostanie dedykowany aparat do zdjęć nocnych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu